Промисловість Росії впала на коліна, – глава Єврокомісії

Share

Російська економіка перебуває в «реанімації» через санкції, а промисловість – на колінах, заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у своєму щорічному зверненні в Європарламенті

Вона висловила підтримку Україні і наголосила, що Євросоюз запровадив найжорстокіші санкції щодо Росії, які коли-небудь бачив світ, передає УНІАН.

«Російська економіка перебуває в реанімації. Ми відключили майже три чверті російського банківського обслуговування від міжнародних ринків. Майже тисяча міжнародних компаній залишили країну. Виробництво автомобілів впало на 75% у порівнянні з минулим роком», — заявила президент Єврокомісії.

Фон дер Ляєн додала, що російська авіакомпанія «Аерофлот» не здійснює польоти, тому що у неї немає запчастин.

«Російські військові підбирають електронні мікросхеми з побутової техніки, щоб ремонтувати військову техніку, тому що у них скінчилися напівпровідники. Промисловість Росії впала на коліна. І Кремль – це той, хто супроводжував російську економіку на цьому шляху руйнування. Це ціна путінського шляху до смерті і руйнування. І я хочу чітко заявити, що санкції нікуди не подінуться. Настав час для нас проявити рішучість, а не умиротворення», – наголосила вона.

Також президент Єврокомісії пообіцяла Україні подальшу фінансову допомогу.

«ЄС вже допоміг Україні фінансовою допомогою на суму понад $19 млрд, не рахуючи військової підтримки. І продовжить допомагати», – підсумувала політик.

Крім фінансової допомоги, ЄС дасть Україні можливість максимально використовувати свій потенціал.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom