ЄС до кінця року може виділити Україні ще 3 млрд євро

Share

До кінця року ЄС додатково виділить Києву 3 млрд євро, можливо, у виді грантів, сподівається єврокомісар з бюджету Йоханнес Хан

«У планах має бути більше, тому що фінансові потреби України до кінця року становлять ще 3 млрд», – цитує Хана «Радіо свобода».

Він додав, що додаткові кошти вже були запропоновані, і висловив упевненість, що країни-члени ЄС ухвалять рішення про їх виділення Україні.

Нагадується, що цього літа ЄС виділив Україні перший транш допомоги в розмірі 1 млрд євро, загалом 9 млрд євро фінансової допомоги з Брюсселя може надійти до Києва до кінця цього року.

«Справжнє питання полягає в тому, як фінансувати Україну в разі – а це дуже ймовірно – якщо війна триватиме в новому році», – сказав Хан.

При цьому він зазначив, що необхідні кошти для України не можуть бути виділені з нинішнього бюджету ЄС, і для того, щоб їх знайти, необхідно докласти «надзвичайні зусилля».

Комісар з питань бюджету також визнав, що стрімке зростання цін на енергоносії та інфляція в ЄС можуть вплинути на те, наскільки євроспільнота буде готова надати Києву додаткову фінансову підтримку.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom