РФ втрачатиме майже $7 млрд на рік у разі зупинки постачання газу до ЄС, – Bloomberg

Share

Рішення про повну зупинку газопостачання до країн ЄС може завдати суттєвого удару по російській економіці

Про це з посиланням на таємний звіт уряду РФ повідомляє Bloomberg, передає «Укрінформ».

Повідомляється, зокрема, що документ, який надали 30 серпня на розгляд російського уряду експертною групою, «малює набагато жахливішу картину, ніж зазвичай роблять чиновники у своїх оптимістичних публічних заявах».

Згідно зі звітом, повне припинення поставок газу в Європу, головний експортний ринок Росії, може вартувати російському бюджету до 400 млрд рублів (або $6,6 млрд) на рік у вигляді втрачених податкових надходжень. При цьому повністю компенсувати втрату обсягів продажу новими експортними ринками не вдасться навіть у середньостроковій перспективі.

До того ж, автори звіту підкреслюють значний негативний впив санкцій, запроваджених країнами Заходу проти Росії через її вторгнення в Україну. Зокрема, російські виробники металопродукції втрачатимуть близько $5,7 млрд на рік через вплив західних санкцій. Значних збитків зазнає і нафтовидобувна та нафтопереробна галузі РФ після того, як західні санкції щодо російської сирої нафти та нафтопродукції набудуть чинності

Не меншої шкоди російській економіці завдадуть і ті західні санкції, які стосуються обмеження експорту технологій до РФ. Найбільше від західних санкцій постраждають такі імпортозалежні галузі російської економіки, як фармацевтика, машинобудування, авіаційні та інші транспортні перевезення, а також зв'язок та ІТ-сектор, вважають автори звіту.

Крім того, зазначають вони, навіть у сільськогосподарському секторі, де кремль рекламував свої зусилля щодо заміни іноземних поставок, залежність від ключових імпортозалежних факторів виробництва може змусити росіян скоротити споживання продуктів харчування.

Також у звіті вперше офіційно визнано ймовірність великого «відтоку мізків» з російської федерації – за оцінками його авторів, до кінця 2025 року росію можуть покинути до 200 тисяч ІТ-спеціалістів.

Загалом же, вплив війни і західних санкцій на російську економіку спричинять настільки глибоку рецесію, що повернутися до довоєнного рівня вона зможе лише наприкінці десятиліття або ще пізніше, йдеться у звіті.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom