Окуповані та постраждалі від вторгнення РФ регіони формували до 50% заготівлі брухту в Україні – інфографіка

Share

За підсумками 2022 року обсяги заготівлі брухту чорних металів в Україні можуть знизитися на 78% у порівнянні з минулим роком. Одна з причин цього полягає в тому, що потужності із заготівлі брухту зазнали втрат

Згідно з даними операторів ринку, в окупованих регіонах та в регіонах, де зараз ведуться бойові дії, зібрали 45-50% від загальних обсягів заготівлі 2021 року. Це насамперед Донецька, Луганська, Харківська, Херсонська, Запорізька області. Наприклад, окремі компанії галузі припинили діяльність в Харківській області, пише «ГМК-Центр».

На цьому тлі зіставних втрат зазнали й металурги країни. Так, за попередніми оцінками, обсяги виробництва сталі в Україні можуть впасти на 69%. Проте це ненадовго – для відновлення країни знадобиться багато металургійної продукції. Але намагання металургів збільшити виробництво обмежуватимуться можливими труднощами з постачанням брухту. Зокрема, збільшення обсягів виробництва сталі працюючими підприємствами до довоєнного рівня потребуватиме додатково мінімум 0,8 млн т брухту.

Стимулювання внутрішнього виробництва сталі та переробки брухту важливе для відновлення інфраструктури України та обороноздатності. Кожна тисяча тонн брухту, що переробляється в Україні, сприяє розвитку економіки – підтримує 2 робочих місця, дає $52 тис. ВВП, $7,3 тис. податків.

Експорт готового прокату або зернових вантажів дає більший ефект для економіки, ніж експорт брухту, зокрема, більше експортної виручки. Так, умовний розрахунок показує, що один вагон з готовою сталевою продукцією забезпечить $33 тис. валютних надходжень, із зерном – $24 тис., із брухтом – лише $19 тис. Це питання дуже важливе в умовах обмеженої пропускної здатності логістичних шляхів експорту з України.

Окуповані та постраждалі регіони формували до 50% заготівлі брухту в Україні

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom