Технічний флот України перевірятиме розблоковані шляхи через Чорне море

нас ...
Технічний флот України перевірятиме розблоковані шляхи через Чорне море

Технічний флот державних підприємств Міністерства інфраструктури перевірятиме визначені Україною коридори для проходу торгових суден до та з українських портів

Про це під час спільного брифінгу в Медіа-центрі Україна розповів заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, передає Економічна правда.

Як також зауважив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, торгові судна будуть організовані в каравани, які супроводжуватимуть українські судна. Це може статися «найближчими днями».

Для цього необхідне створення Координаційного центру в Стамбулі, для чого представники України вже прибули в Туреччину. Серед них – як цивільні, так і військові представники. Запуск центру планується у середу, 27 липня.

Кубраков наголосив, що, попри атаку Росії на Одеський порт у першу ж добу після підписання угоди у Стамбулі, Україна продовжує планувати навігацію у Чорному морі.

«Це так само важливо для нас, як і всьому цивілізованому світу. Якщо щось буде відбуватися в Чорному морі, то, звичайно, вся ініціатива буде зупинена», – додав він.

Міністр агрополітики Микола Сольський зауважив, що держава може втрутитися в ринок у разі, якщо він ніде «не в той бік» і для трейдерів головним стане отримання надприбутків. Проте остаточно роль держави у цьому процесі та можливість викупу та перепродажу зерна зараз визначається.

У Стамбулі 22 липня відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна. Вже 23 липня російські війська вдарили ракетами по Одеському морському порту – дві ракети збили сили ППО, ще дві влучили в об’єкти інфраструктури порту.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1