Україна офіційно приєдналася до Міжнародного енергетичного агентства

нас ...
Україна офіційно приєдналася до Міжнародного енергетичного агентства

Україна та Міжнародне енергетичне агентство підписали декларацію про асоціацію, яка забезпечить основу для більш тісної співпраці у сфері енергетичної безпеки та відновлення

Про це повідомляє Міністерство енергетики України. Документ у Варшаві підписали міністр енергетики Герман Галущенко та виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

«МЕА працює з Україною майже два десятиліття і в ці особливо складні часи після неспровокованого вторгнення Росії ми продовжуємо зміцнювати відносини, щоб підтримати значні потреби України у відновленні та допомогти їй побудувати нове енергетичне майбутнє», — зазначив виконавчий директор МЕА.

«Україна відіграє важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки в Європі та за її межами, і вона поставила перед собою амбітні цілі щодо збільшення торгівлі електроенергією з Європою», - додав Біроль.

Галущенко в свою чергу сказав, що після перемоги Україна відбудовуватиме енергосистему.

«І в цьому процесі нам потрібен ваш досвід, підтримка і співпраця. Ми втілимо найсучасніші технології у нашій новітній енергетичній системі», - зазначив міністр.

Україна та МЕА мають намір співпрацювати в широкому спектрі діяльності, пов’язаної з енергетикою, включаючи аналіз енергетичного ринку, відновлення енергетичної системи, енергетичну безпеку, енергоефективність, прискорення енергетичних переходів, розвиток стійкої електроенергетичної системи, водень та біометан, енергетичні дані та статистику. Обидві сторони зобов’язуються співпрацювати в рамках низки конкретних ініціатив, які будуть узгоджуватися окремо в спільних дворічних програмах роботи.

Наразі спільнота МЕА забезпечує близько 75% світового попиту на енергію і охоплює понад 5 млрд споживачів.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1