Метінвест застеріг споживачів від купівлі викраденого росіянами металу

Share

Група Метінвест звернулася до споживачів із проханням не купувати викрадену росіянами з порту Маріуполя металопродукцію виробництва Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (ММК ім. Ілліча) та комбінату «Азовсталь». Відповідні листи керівники ММК ім. Ілліча Тарас Шевченко та «Азовсталі» Енвер Цкітішвілі надіслали усім портам, клієнтам і партнерам, повідомила прес-служба холдингу.

За даними Метінвесту, на 24 лютого у Маріупольському морському торговельному порту залишалося понад 234 тисячі тонн металургійної продукції, виробленої на ММК ім. Ілліча та «Азовсталі». Через російську окупацію Маріуполя комбінати не можуть експортувати цю продукцію законним покупцям з Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії, Туреччини, Іраку та Єгипту.

Підприємства Метінвесту зауважують високу ймовірність розкрадання та контрабанди української  металургійної продукції, зважаючи на завантаження металу на судно РМ-3 російською компанією «УК «Ріка-море». Комбінати наголошують на відсутності будь-якої співпраці чи координації з представниками країни-агресора або її окупаційною адміністрацією, що причетна до вивезення металу до РФ.

ММК ім. Ілліча й «Азовсталь» підкреслюють, що за міжнародним та українським законодавством збройне захоплення торгових суден, що перебували в акваторії маріупольського порту, та української продукції мають усі ознаки бандитизму чи пограбування.

Підприємства просять усіх потенційних покупців відхиляти будь-які пропозиції щодо викраденої металургійної продукції, адже її купівля не вважатиметься добросовісною. Зокрема йдеться про такі заходи:

– ретельно розглядати кожну угоду щодо будь-якої металургійної продукції сумнівного походження, особливо з тимчасово окупованих Маріуполя, Херсона, Севастополя або з російських Таганрогу, Туапсе, Ростова-на-Дону, Новоросійська, які не постачали таку продукцію раніше. Портам – ретельно перевіряти чинність супровідних документів та походження будь-якої металургійної продукції із вищезгаданих міст;

– перевіряти сертифікати походження та супровідні документи на металургійну продукцію з вказаних міст;

– відхиляти підозрілі угоди з російськими компаніями, пов’язаними з постачанням металургійної продукції, що походить із названих міст;

– повідомляти Метінвест про усі комерційні пропозиції щодо будь-якої металургійної продукції сумнівного походження.

Раніше ММК ім. Ілліча звернувся до Кабінету міністрів та Офісу Президента України з проханням накласти персональні санкції на російських резидентів, які незаконно захоплюють і перепродають український метал.

Наприкінці травня Метінвест повідомив про високий ризик піратства з боку Російської Федерації та викрадення і незаконного вивезення з порту Маріуполя металургійної продукції, що належить Групі.

Метінвест докладає всіх можливих законних зусиль для притягнення всіх винних осіб та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності.