«Метінвест» заявив про піратство з боку РФ

Share

Російські окупанти можуть незаконно вивозити металургійну продукцію, що належить групі «Метінвест», до портів у Ростові, Таганрозі, Новоросійську, Туапсе та окупованому Севастополі

Відповідну заяву «Метінвест» оприлюднив 27 травня.

В групі нагадали, що на день повномасштабного вторгнення Росії в Україну у порту Маріуполя, який зараз перебуває під тимчасовою окупацією РФ, була металургійна продукція, вироблена на підприємствах «Метінвеста» – металургійних комбінатах «Азовсталь» та ММК імені Ілліча. Зазначена металургійна продукція мала бути експортована покупцям із різних країн, зокрема Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії та Туреччини.

На момент початку військового вторгнення в акваторії маріупольського порту було зафіксовано декілька комерційних суден: SMARTA (Ліберія), AZOV CONCORD (Мальта), AZBURG (Домініка), TZAREVNA (Мальта), BLUE STAR I (Панама) та LADY AUGUSTA (Ямайка), на які вже було завантажено 28 тисяч тонн металургійної продукції.

«Існує високий ризик, що вказані судна окупанти використають для викрадення та незаконного вивезення металургійної продукції, яка належить «Метінвесту», – сказано в повідомленні.

Незаконні дії із захоплення та відновлення роботи маріупольського порту явно свідчать про те, що металургійну продукцію окупанти можуть вивозити орієнтовно до портів у Ростові, Таганрозі, Новоросійську, Туапсе та окупованому Севастополі з метою подальшого незаконного продажу до країн Африки та Азії, що не підтримують санкційної політики щодо країни-агресора – Російської Федерації.

«За міжнародним правом та законодавством України, дії представників країни-агресора щодо збройного захоплення торгових суден та продукції групи «Метінвест» мають всі ознаки піратства та порушення законів і звичаїв війни у вигляді мародерства, що є тяжкими міжнародними злочинами. Група «Метінвест» докладе всіх можливих законних зусиль для притягнення всіх винних осіб та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності», – сказано в повідомленні.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom