ЄС готується до можливої повної зупинки поставок газу з РФ

Share

В Євросоюзі розробляють план дій на випадок, якщо Росія вирішить відрізати блок від поставок газу у цьому році, адже «будь-яка держава може бути наступною»

Про це єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон повідомила в інтерв’ю Financial Times, передає «Економічна правда».

За її словами, ЄС зараз намагається закачати якомога більше газу і зможе замінити дві третини поставок з Росії цього року, але доведеться зробити більше, раптом відбудеться повне припинення поставок.

План, який розробляє Європейська Комісія, передбачає обмеження поставок газу для промисловості, і при цьому оминає домогосподарства, розповів обізнаний співрозмовник.

Раніше за відмову сплачувати за російський газ рублями держава-агресор відключила від поставок Польщу, Болгарію та Фінляндію.

«Ми зіткнулися з ситуацією, коли будь-яка держава-член може бути наступною, — сказала Сімсон. – Поки що ми могли подбати про безпеку постачання цих трьох держав-членів, головним чином за допомогою солідарності сусідів».

«Цього року, якщо буде повний зрив, ми готуємо плани на випадок надзвичайних ситуацій», — заявила вона.

На промисловість припадає 27% споживання газу в ЄС, причому найбільшими споживачами є хімічна промисловість, кераміка, харчові продукти та скло. Комісія заявила, що подбає про ланцюги постачання продуктів харчування, безпеки та продуктів для здоров’я.

Цього року ЄС отримав рекордні поставки скрапленого газу, що дозволило почати наповнювати підземні сховища, які на 25 травня були заповнені на 44% проти 36% роком раніше. За словами єврокомісарки, країни швидко нарощують свої можливості для обробки СПГ.

До повномасштабного вторгнення 40% поставок газу до ЄС припадало на російське блакитне паливо. Зараз цей показник знизився до 26%, повідомляє ЄК, а мета до кінця року – 13%.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom