Україна має чотири напрями конфіскації активів Росії, – Малюська

Share

Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів Росії та пов’язаних із нею компаній

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська під час всеукраїнського телемарафону.

По-перше, конфіскація майна за рішенням суду, як це відбулося з активами Віктора Медведчука.

«Було накладено арешт на майно в межах кримінального провадження судом. Майно, вказане в переліку ухвали суду, було передано в управління АРМА, і потім АРМА, у зв’язку зі специфічним статусом активів, передало активи в управління державній компанії за спрощеною процедурою через розпорядження Кабінету міністрів. Управителем стане одна з компаній «Нафтогазу», – сказано в повідомленні.

Другий шлях: новий закон про конфіскацію російських активів, який вже надісланий на підпис президентові. Відповідно до нього, рішення про конфіскацію ухвалюватиме ВАКС на підставі кілька десятків критеріїв, за якими визначатимуться особи, що потраплять під санкції, в тому числі санкції у виді стягнення майна у дохід держави. При цьому перехід майна у власність держави відбуватиметься протягом місяця після зібрання документів, які підтверджують російську власність та зв’язок і підтримку держави-агресора.

По-третє, закон, який вже діє, – про націоналізацію майна російської держави. Йдеться про «Сбєрбанк» і його активи та про «Промінвестбанк».

«Найпростіший спосіб – конфіскація майна у зв’язку з воєнним станом. Але цей шлях є небажаним. Така конфіскація не потребує ніякої аргументації, але тоді виникає обов’язок компенсувати вартість. Тому поки що він не використовується», – зазначив Малюська.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom