ЄС забезпечив газом Польщу та Болгарію, - голова Єврокомісії

нас ...
ЄС забезпечив газом Польщу та Болгарію, - голова Єврокомісії

Європейська комісія була готова до можливого відключення газу Москвою. Польща та Болгарія вже отримують цей енергоресурс від членів ЄС з інтерконекторів

Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні держави-члени радилися у складі координаційної групи щодо газу. Польща та Болгарія поінформували нас про розвиток ситуації. Польща та Болгарія вже отримують газ від своїх сусідів із Європейського Союзу», - повідомила фон дер Ляєн у спеціальній заяві для ЗМІ 27 квітня в Брюсселі.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

За її словами, незабаром буде «негайна, єдина і координована» відповідь Брюсселя на дії Москви, щоб мати впевненість, що «рішення «Газпрому» матиме найменші можливі наслідки для європейських споживачів».

 

Фон дер Ляєн пообіцяла, що Єврокомісія помножить свої зусилля в регіональних групах країн ЄС, які можуть надавати найшвидшу допомогу своїм сусідам. Це пом'якшить ефект від можливих порушень газопостачання. Буде також продовжено роботу з гарантій постачання та накопичення достатніх запасів газу в середньостроковій перспективі.

Фон дер Ляєн розраховує, що план Єврокомісії щодо зміцнення енергетичної безпеки ЄС RePowerEU допоможе вже цього року сильно скоротити залежність від російських викопних джерел. Буде збільшено імпорт ЗПГ із США, також триває робота з державами-членами щодо пошуку альтернативних постачальників газу.

«У довгостроковій перспективі RеPowerEU також допоможе нам перейти до більш надійного, безпечного та сталого енергопостачання. Ми представимо наші плани щодо прискорення «зеленого» переходу в середині травня. Кожен євро, який ми інвестуємо у відновлювані джерела енергії та енергоефективність, є запорукою нашої майбутньої енергетичної незалежності», - вважає глава Єврокомісії.

Вона повідомила, що ЄК вітає план Парижа щодо якнайшвидшого скликання зустрічі міністрів енергетики ЄС.

«Епоха російських копалин у Європі добігає кінця. Європа йде вперед у питаннях енергетики», - підсумувала фон дер Ляєн.

Оплата європейськими компаніями в рублях газу, який постачає Росія, порушує санкції ЄС, додала фон дер Ляєн.

«Оплата в рублях - це порушення санкцій», - сказала вона.

За її словами, ініціатива з оплатою в рублях – «це одностороннє рішення Росії». «Для тих компаній, які підуть на це, є високий ризик санкцій», – додала вона.

Вранці 27 квітня «Газпром» повністю зупинив постачання газу компаніям «Булгаргаз» (Болгарія) та PGNiG (Польща) у зв'язку з несплатою в рублях.

Теги:   #єс   #ес   #газ  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1