Польща може отримувати газ з різних напрямків: PGNiG прокоментувала дії «Газпрому»

нас ...
Польща може отримувати газ з різних напрямків: PGNiG прокоментувала дії «Газпрому»

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG отримала лист від російського «Газпрому» про повне припинення постачання газу за Ямальським контрактом. Компанія підкреслює, що Польща має можливість отримувати газ з різних напрямків.

Про це повідомляється в заяві PGNiG, передає «Бізнес.Цензор».

«26 квітня «Газпром» повідомив PGNiG про намір повністю призупинити поставки за Ямальським контрактом на початку контрактного дня 27 квітня. Gaz-System та PGNiG залишаються в постійному контакті та на постійній основі відстежують ситуацію, пов’язану із припиненням поставок «Газпромом», – сказано у повідомленні.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

PGNiG та оператор польської газотранспортної системи компанія Gaz-System повідомляють, що всі поставки клієнтам здійснюються відповідно до їхніх потреб.

«Наразі транспортна інфраструктура, якою керує Gaz-System, функціонує безперебійно. Національна газотранспортна система постачається на постійній основі за допомогою інших входів до газової системи, закачуються підземні сховища газу, а паливо передається споживачам відповідно до поточного попиту», – наголошується у повідомленні.

PGNiG зазначає, що Польща має можливість отримувати газ з різних напрямків, в т.ч. через газові з’єднання на західному та південному кордонах та LNG-термінал у Свіноуйсьце, а також власного видобутку та запасів газу у сховищах, які зараз заповнені приблизно на 80%, що значно вище, ніж у відповідний період минулих років.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький підтвердив, що причиною відмови «Газпрому» від виконання контрактних зобов'язань стала відмова Польщі виконувати вимогу російського президента Володимира Путіна про оплату газу в рублях.

«Я можу підтвердити, що ми отримали такі погрози від «Газпрому», які пов’язані, серед іншого, з засобами платежу», – сказав Моравецький у Берліні, пише Bloomberg.

Водночас він наголосив, що «Польща дотримується домовленостей, і, можливо, Росія спробує покарати Польщу», скоротивши постачання газу.

Згодом у PGNiG підтвердили, що компанія відмовилася платити «Газпрому» за газ за Ямальським контрактом в рублях.

«PGNiG наголошує, що «призупинення поставок природного газу є порушенням Ямальського контракту, і тому компанія вживатиме відповідних заходів для відновлення поставок природного газу за Ямальським контрактом», – заявили у польській компанії.

PGNiG також «залишає за собою право пред'явлення претензій у зв'язку з вищезгаданим припиненням постачання природного газу і буде використовувати всі свої договірні права, а також права, передбачені законом».

Польща з ранку 26 квітня не отримує російський природний газ газогоном «Ямал-Європа».

Теги:   #газ   #pgnig   #газпром  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1