Польща запровадила санкції проти «Газпрому» та олігархів РФ

Share

Польща схвалила перший санкційний список, до якого увійшов російський «Газпром», низка російських та білоруських олігархів – загалом 50 юридичних та фізичних осіб

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський, передає «Економічна правда».

«Метою санкцій є обмеження можливостей фінансування війни в Україні суб'єктами господарювання, які діють на території Республіки Польща. Закон про санкції поширюється на олігархів, які ведуть бізнес у Польщі», – йдеться у повідомленні.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Перший санкційний список налічує 50 пунктів, серед яких як олігархи, так і компанії, зокрема – «Газпром». Під санкції також потрапляє олігарх В’ячеслав Кантор, який володіє 20% акцій компанії «Азот». Під обмеження потраплять, зокрема, пов’язані з режимом Лукашенка особи. Також до перелікупотраплять всі, хто «імпортував вугілля з Донбасу до Польщі».

«Ми будемо застосовувати кілька видів санкцій, тобто заморожування майна, відсторонення від участі в тендерах, а в разі олігархів – заборону на в’їзд на територію Республіки Польща. Це перший список і він буде розширюватися», – пояснив міністр.

Польща може застосувати чотири види заходів: заморожування коштів, накладене на 4 суб’єктів, заборона на в'їзд олігархів на територію Польщі, а також заборона участі у державних тендерах, накладена на 25 суб’єктів. Штраф за участь у тендерах попри заборону – до 20 млн злотих.

Зазначається, що перший список вже опублікований у польському віснику. Надалі звернення відповідних служб щодо осіб, які фінансують російську агресію в Україні, розглядатимуться на постійній основі. «Санкційний список, безумовно, буде розширений», – запевнив Камінський.