В ЄС вважають вірогіднішими санкції проти російської нафти, ніж газу

Share

Євросоюз ближчий до впровадження санкцій щодо постачання російської нафти, ніж газу

Про це в інтерв'ю агентству BNS заявив заступник голови Єврокомісії, комісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс, передає «Інтерфакс-Україна».

«Можливі абсолютно всі рішення. Ми не виключаємо жодних можливих санкційних механізмів. Водночас треба сказати, що політична угода ближча до постачання нафти», – сказав Домбровскіс у відповідь на запитання про можливість запровадження санкцій щодо постачання російського газу.

Він повідомив, що зараз Єврокомісія готує черговий пакет санкцій, у якому розглядається питання постачання нафти – можливість відмови від постачання російської нафти або запровадження додаткових тарифів або зборів на ці постачання.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

«Технічно оцінку проведено, але рішення про санкції потребують одностайного схвалення держав-членів ЄС. Наразі йдуть дуже інтенсивні політичні консультації», – сказав Домбровскіс.

Він наголосив, що хоч би які політичні рішення ухвалювали щодо санкцій, ЄС наполегливо працює над тим, щоб швидше відмовитися від російських енергоресурсів. До кінця року залежність ЄС від постачання російського газу може знизитися на дві треті.

Також вирішено, що до початку наступного опалювального сезону газосховища мають бути заповнені не менш ніж на 85%, а найближчими роками – на 90%, щоб запобігти можливим впливам з боку російського газового концерну «Газпром».