Бізнес закликав уряд дозволити короткочасний виїзд працівників за кордон

Share

Для України надважливим є відновлення економічної активності. Двигуном відновлення є бізнес, який думає про подальший розвиток, сплачує податки, заробітні плати та інші взяті на себе зобов’язання

Про це йдеться в зверненні Європейської Бізнес Асоціації.

«Водночас, в умовах воєнного стану та пошкодження чималої кількості інфраструктурних об’єктів проведення експортних та імпортних операцій набуває ще більшої важливості. Не лише для потреб війни, але і для забезпечення потреб населення, тимчасово переміщених осіб, тощо. Більше того, розвитку нових бізнес проєктів», – зазначила асоціація.

Проте, здійснення таких операцій – переговорні процеси, організація логістичних ланцюгів, укладання зовнішньоекономічних контрактів, тощо – потребують можливості для ключовому персоналу компаній виїжджати за кордон у короткострокові відрядження.

«На жаль, досвід двох років пандемії та два місяці дії режиму воєнного стану демонструють, що не всі зустрічі можливо проводити у форматі онлайн та не всі угоди можуть бути підписані електронними підписами. Зокрема, налагодження нових логістичних ланцюгів, пошуки нових ринків збуту та постачання зазвичай потребують особистого залучення керівництва та профільного персоналу компаній. Окрім того, аби запускати нові виробничі лінії безпосередньо в країні важливою є можливість для інженерно-технічному персоналу брати участь у відповідному навчанні та обміні досвідом (закордонні спеціалісти часто не можуть прибути до України через безпекові ризики)», – зазначається в зверненні.

Однак, за даними ЄБА, на сьогодні відсутній чіткий та прозорий порядок отримання відстрочок від призову на військову службу з метою виїзду за кордон, що уже у короткостроковій перспективі, на думку експертів, може суттєво знизити якість переговорних процесів з міжнародними бізнес-партнерами або й взагалі призупинити запуск нових бізнес проєктів, що в кінцевому випадку позначиться на виробництві промислової і сільськогосподарської продукції та, відповідно, знизить надходження валюти в країну.

Невирішеним залишається і питання щодо можливості перетину кордону заброньованих працівників, яким надана відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Тож ЄБА звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із закликом забезпечити можливість виїзду для працівників, заброньованих підприємствами на період воєнного стану. Крім того, ініціювати розроблення ефективного та прозорого порядку надання короткострокової відстрочки військовозобов’язаних громадян України від призову на військову службу для виїзду за кордон для бізнес-цілей.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom