Науковці України розірвали зв’язки із Російською академією наук

Share

Національна академія наук України розірвала співробітництво з російськими організаціями, науковцями та освітянами Російської Федерації, які є іноземними членами НАН України

Президія національної академії наук України ухвалила відповідну постанову 30 березня.

У НАН зазначили, що визначили напрями міжнародної наукової діяльності в умовах воєнного стану, зокрема, ухвалили рішення про припинення будь-яких форм співробітництва з російськими науковими організаціями й вченими і тими міжнародними науковими організаціями, які фактично перебувають під контролем Росії та відтворюють російські наративи.

«НАН України вийшла зі складу Міжнародної асоціації академій наук, яка не спромоглася ані засудити нічим неспровоковану військову агресію Російської Федерації проти України, ані закликати до негайного припинення кривавого насильства з боку агресора щодо мирного населення України, припинення руйнування промислового та наукового потенціалу нашої країни», – сказано в постанові.

НАН України розірвала угоди про науково-технічне співробітництво з Російською академією наук (РАН), Сибірським відділенням РАН, Московським державним університетом ім. Ломоносова, Московським фізико-технічним інститутом, Російським фондом фундаментальних досліджень.

Науковці України, яких Російська академія наук обрала іноземними членами, направили до РАН колективну заяву про вихід.

Президія НАН України установам та організаціям в найкоротший термін вийти з прямих двосторонніх або багатосторонніх договорів, укладених з російськими установами та організаціями. Також ухвалено вирішити питання щодо позбавлення звання «Почесний доктор Національної академії наук України» діячів російської науки, культури, російських державних та громадських діячів, які підтримали збройну агресію Російської Федерації проти України.

Вченим НАН України рекомендовано відмовитися від почесних звань та нагород країни-агресора.