У німецьких підрозділах «Газпрому» пройшли обшуки, – Bloomberg

Share

Представники антимонопольних органів Євросоюзу провели обшуки в офісах німецьких підрозділів «Газпрому» в рамках розслідування причетності російського газового монополіста до рекордного зростання цін

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на поінформовані джерела, передає «Бізнес.Цензор».

Зокрема, обшуки пройшли в офісах компаній Gazprom Germania GmbH і Wingas GmbH, які контролюють близько 20% німецького ринку газу.

За даними джерел Reuters, обшуки можуть бути пов'язані з активізацією розслідування щодо того, чи спровокував «Газпром» різке зростання цін на газ.

Як повідомлялося, у грудні минулого року єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер зазначала, що Єврокомісія збирає інформацію в рамках розслідування цієї справи, зокрема звернулася до «Газпрому» за роз'ясненнями.

У вересні 2021 року група депутатів Європарламенту надіслала Єврокомісії листа з вимогою розслідувати дії основних постачальників газу на ринок Європи. У грудні 2021 року своє звернення до Єврокомісії направила Польща, а в січні 2022 року ЄК отримала аналогічну скаргу від «Нафтогазу України».

Нагадаємо, напередодні початку опалювального сезону в Європі виявилося, що запаси газу в європейських сховищах, що належать «Газпрому», знаходяться на надзвичайно низькому рівні, тоді як російські сховища заповнені максимально. Крім того, з початком опалювального сезону російська компанія зменшила експорт газу в Європу, мінімально використовуючи потужності газопроводу «Ямал-Європа» та знижуючи прокачку газу через Україну нижче передбачених контрактом обсягів.