З метою визначення основних напрямкiв українсько-нiмецького спiвробiтництва в галузi будiвництва, створення бiльш сприятливих умов для залучення iноземних iнвестицiй в будiвельну галузь України було проведено засiдання пiдгрупи з будiвництва Робочої групи з комплексного розвитку економiки за участi Делегата нiмецької економiки в Українi панi Карiн Рау.
Як зазначив перший заступник Мiнiстра Анатолiй Беркута, у ходi зустрiчi були визначенi найбiльш прiоритетнi галузi спiвробiтництва, а також обговоренi питання стосовно виходу iноземних компанiй на український ринок. Зокрема, розмова йшла про санацiю житлового фонду, впровадження енергозберiгаючих технологiй та проблеми лiцензування iноземних товарiв в Українi.
На думку учасникiв, найважливiше нинi створення в Українi правового поля, яке б сприяло залученню зарубiжних iнвесторiв, шляхом спрощення та вдосконалення дозвiльної системи у будiвництвi, здешевлення та скорочення термiнiв проведення експертизи iнвестицiйних програм i проектiв будiвництва. Для реалiзацiї цих завдань, за словами А. Беркути, необхiдно прийняти Закон України “Про внесення змiн до деяких законiв України щодо сприяння iнвестицiйної дiяльностi у будiвництвi”, проект постанови Кабiнету Мiнiстрiв України “Про порядок затвердження iнвестицiйних програм i проектiв будiвництва та проведення їх державної експертизи”, затвердити Порядок проведення громадського обговорення мiстобудiвної документацiї, а також Типовий договiр на реалiзацiю iнвестицiйного проекту (угода-зобов’язання на пiдключення об’єкта до iнженерних мереж). Стимулюванню залучення приватних iнвестицiй у розвиток житлово-комунального господарства та спрощенню процедурних питань щодо залучення iноземних iнвестицiй в зазначену сферу, на думку А. Беркути, сприятиме прийняття Закону України “Про державне регулювання дiяльностi природних монополiй у сферi житлово-комунального господарства” та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України “Про особливостi передачi в управлiння, оренду, концесiю об’єктiв тепло-, водопостачання та водовiдведення, що перебувають у комунальнiй власностi”.
З метою проведення практичного дiалогу мiж будiвельними пiдприємствами України та Нiмеччини щодо можливостей для спiвробiтництва, реалiзацiї спiльних проектiв загальнодержавного значення, впровадження сучасних європейських ноу-хау у будiвельнiй галузi в Українi, встановлення безпосереднiх контрактiв мiж зацiкавленими партнерами 22 лютого 2006 року пiд патронатом Мiнбуду було проведено українсько-нiмецький будiвельний форум за участю пiдприємств будiвельної iндустрiї Нiмеччини та України.
З метою забезпечення iнвестицiйного прориву в Українi, зокрема, вирiшення питань, якi були порушенi на засiданнi пiдгрупи з будiвництва Робочої групи з комплексного розвитку економiки, а також на будiвельному форумi за участю пiдприємств будiвельної iндустрiї Нiмеччини та України, Мiнбудом здiйснюється робота щодо вдосконалення законодавчої та нормативно-правової бази для забезпечення iнвестицiйної та будiвельної дiяльностi.
Разом з Держкомземом розроблено проект Закону України “Про внесення змiн до деяких Законiв України щодо спрощення процедур одержання земельних дiлянок та у сферi будiвництва”, який внесено на розгляд до Кабiнету Мiнiстрiв України. Також розроблено проект Порядку проведення громадського обговорення мiстобудiвної документацiї, який пiсля оприлюднення i вiдповiдного погодження зацiкавленими вищими органами виконавчої влади буде поданий до Кабiнету Мiнiстрiв України.
З метою сприяння залучення iноземних iнвестицiй у розвиток житлово-комунального господарства Мiнбудом розроблено проект постанови Кабiнету Мiнiстрiв України “Про затвердження Положення про особливостi передачi в управлiння, оренду, концесiю об’єктiв тепло-, водопостачання та водовiдведення, що перебувають у комунальнiй власностi”. На разi зазначений проект постанови Кабiнету Мiнiстрiв України розмiщено на веб-сайтi Мiнбуду для оприлюднення та отримання пропозицiй i зауважень. До кiнця цього року проект цього нормативно-правового акта має бути поданий в установленому порядку до Кабiнету Мiнiстрiв України.
Крiм того, Мiнбудом супроводжуються проекти щодо залучення позик мiжнародних фiнансових органiзацiй у розвиток систем центрального водопостачання та водовiдведення, зокрема: “Водопостачання та каналiзацiя мiста Львова”, “Програма iнвестицiй та розвитку системи водопостачання та очищення води м. Запорiжжя” та iншi. В рамках реалiзацiї проекту “Програма розвитку комунальних пiдприємств України” Мiнбудом iнiцiйовано проекти: “Програма розвитку комунальних пiдприємств України” – мiсто Вiнниця”, “Програма розвитку комунальних пiдприємств України” – мiсто Луганськ”, “Повний цикл переробки вiдходiв: ТЕО та заходи технiчної допомоги” та “Розвиток мiської iнфраструктури”, якi здiйснюватимуться за рахунок мiжнародних позик.
[Domik.net, 21 апреля 2006]