Міський транспорт ходитиме за літнім розкладом

Share

За літнім розкладом працюватимуть із травня 117 тролейбусів, 305 автобусів великої та 400 малої і середньої місткості, які в столиці закупили протягом двох останніх років .


 


У Великдень та під час святкування Дня столиці і Дня Києва, а також протягом поминального тижня кількість громадського транспорту на маршрутах значно збільшиться. Про це розповів на колегії міськдержадміністрації генеральний директор комунального підприємства “Київпастранс” Микола Ламбуцький. За його словами, протягом двох останніх років закуплено 117 тролейбусів і 305 автобусів великої місткості, а ще 400 машин придбано на самоокупній основі. До того ж 21 тролейбус, вироблений на заводі “Авіант”, вже у квітні вирушить на лінії. Загалом до кінця травня передбачено поповнення столичного парку на 70 одиниць. Що ж до перевезення пасажирів не тільки у весняно-літній період, а й протягом року, то воно в основному зорієнтоване на соціально незахищені верстви населення. Так, значно збільшиться кількість машин на приміських напрямках, якими найчастіше подорожують городяни на садово-городні ділянки, до місць масового відпочинку. Отож насамперед для пенсіонерів, громадян пільгових категорій вже з червня на лінії додатково виїде близько сотні автобусів малої і середньої місткості, які мають викупити вже найближчим часом. Частину машин переведуть з комерційного на звичний режим роботи. До того ж київпастрансівці планують запровадити власні маршрути до найближчих міст і сіл Київської та сусідніх областей. На них постійно курсуватимуть автобуси невеликої місткості, у будні рідше, у вихідні — частіше. Таке рішення підтримала й місцева влада населених пунктів.


 


Микола Ламбуцький каже, що фахівці підприємства намагаються підвищити якість пасажирських перевезень. Наразі в київпастрансівських майстернях і цехах триває ліквідація наслідків складного зимового періоду. Особливо це стосується електричного транспорту. Низька температура й негативний вплив агресивного середовища (снігосоляної суміші на дорогах та її випарів) на електричне обладнання і стан ізоляції кабелів призвели до псування окремих механізмів та агрегатів. Якщо проблеми з ремонтом рухомого складу більш-менш розв’язуються, то відновлення зовнішнього вигляду та естетичного стану салонів тролейбусів і трамваїв ще залишає бажати кращого. Тому транспортникам додатково передбачено близько двох мільйонів гривень. Так, лако-фарбового покриття потребують 382 трамваї, 296 тролейбусів та окремі об’єкти транспортної інфраструктури. Зокрема, павільйони очікування, станції швидкісного трамваю, опори контактної мережі, диспетчерські станції тощо.


 


Микола Ламбуцький вважає, що в комплексі із сучасними автобусами, тролейбусами (які мають надійти згідно з контрактами) на проблемних центральних магістралях Києва можна створити нову систему функціонування громадського транспорту. Передбачається збільшити пропускну спроможність вулиць і проспектів (розвантаживши ці магістралі), зокрема на Хрещатику, бульварі Шевченка, вулиці Артема, значно поліпшити екологію — особливо в літній період.


 


Віталій КУРІННИЙ


 


[«Хрещатик», 05.04.2006]