У 2025 році в Україні очікується падіння металургійного виробництва та експорту – ЦЕС 

Share

У 2024 році українська металургійна галузь продемонструвала значне зростання виробництва по основних групах товарів, зокрема, виробництво чавуну склало 7,09 млн т, додавши 18% рік до року, виплавка сталі зросла на 22% р/р, до 7,58 млн т, а прокату – на 16%, до 6,22 млн т. Однак цей результат був досягнутий завдяки зростанню виробництва у період з березня по серпень-вересень 2024 року, зазначив старший економіст Центру економічної стратегії Володимир Ланда. 

«Завдяки цьому ми маємо приріст за підсумками року. Проте якщо порівняти виробництво останніх місяців, то воно в основному співставне з аналогічними показниками 2023 року. Це означає, що у 2025 році ми, скоріш за все, побачимо зменшення виробництва», – зауважив він.  

Серед причин, які обумовлюють такий прогноз, він назвав нестачу коксівного вугілля через припинення операцій з видобутку відповідної сировини на шахті Метінвесту в Покровську. «Це спричинить дефіцит коксівного вугілля і коксу для металургійного виробництва. Фактично, це може вилитися в те, що ми будемо експортувати менше металу і більше сировини», – додав він під час заходу ЦЕС, в ході якого відбулося обговорення економічних підсумків 2024 року.

Він звернув увагу, що вже у грудні 2024 було зафіксоване стрімке зростання експорту залізної руди з України. Обсяг постачань збільшився у 2,15 раза порівняно із груднем 2023 року, склавши 3,45 млн т, що є максимальним значенням з початку широкомасштабної війни. Загалом у 2024 році Україна експортувала 33,7 млн т залізної руди на 2,8 млрд дол. 

Ризиками для галузі цього року залишаються невисокі ціни на світових ринках, зокрема, через введення в експлуатацію додаткових потужностей. Також очікується посилення заходів торгівельного захисту на європейському ринку. Крім того, на показники галузі впливатиме й потреба в імпорті коксівного вугілля до України. За даними профільних експертів, скорочення виробництва сталі у 2025 році може скласти близько 9%, резюмував Ланда.

падіння металургійного виробництва