Україна отримає додаткове фінансування від Світового банку

нас ...
Україна отримає додаткове фінансування від Світового банку

Світовий банк вже у листопаді 2022 року може затвердити пакет додаткової фінансової допомоги для України на суму $1 млрд, а також виноситься рішення про виділення коштів на фінансування дефіциту бюджету і відновлення інфраструктури

Про це повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан, передає прес-служба відомства.

«В мене є гарні новини від Міжнародної фінансової корпорації (IFC), що входить до структури Світового банку. Вони планують винести на затвердження ради директорів Світового банку пакет по Україні вже в цьому листопаді. Пакет буде передбачати фінансування на $1 млрд – це буде, як пряме кредитування так і фінансові гарантії та інструменти trade finance. Очікується, що таке фінансування також мобілізує й приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше 30% вартості проекту, долучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки. Таким чином, загальний обсяг проектів українських підприємств, що можуть бути профінансовані, становитиме більше $3,3 млрд» - повідомив Грибан.

За його словами, IFC також активно працюють з європейським фондом European fund of sustainable development (EFSD), до якого вони вже надіслали запит на $2 млрд. Ці кошти також планують використовувати для запровадження фінансових інструментів на підтримку України. Крім цього уже в жовтні Світовий банк під час щорічних зборів має презентувати трастовий фонд на підтримку України.

«Я думаю, що вже на етапі створення фонду в них буде певний рівень зібраних зобов’язань, але я не знаю, чи це буде весь обсяг фонду, чи тільки його частина. Але точно знаю, що Мінфін в покритті дефіциту бюджету передбачає $36 млрд на наступний рік. Це дає сподівання, що до кінця року в нас буде розуміння по наповненню цього фонду», - розповів Грибан.

За його словами, на розгляд ради директорів Світового банку виноситься рішення про виділення 36 млрд доларів на фінансування дефіциту бюджету в наступному році і також $17 млрд на відновлення інфраструктури та економіки України.

«Сума в $17 млрд має покрити першочергові потреби у відбудові критичної інфраструктури та у забезпеченні страхування іноземних інвестицій. Ці кошти будуть мати вплив на відновлення української економіки, адже вони стануть мультиплікатором за рахунок задіяних будівельних компаній та виробників матеріалів. Але найбільший мультиплікатор для економіки буде саме від страхування інвестпроектів», - запевнив Грибан.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1