«Нафтогаз» погрожує «Газпрому» новим арбітражем

нас ...
«Нафтогаз» погрожує «Газпрому» новим арбітражем

НАК «Нафтогаз України», який повідомив російському «Газпрому» про неможливість далі здійснювати транзит через окуповані РФ території, очікує на продовження оплати

Про це в своєму Facebook заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Пам'ятається мені, що у 2019 році ми з (главою правління «Газпрому» - ред.) Міллером підписали транзитний контракт із положенням «качай або плати». Тому чи подавати газ для транзиту – це право «Газпрому» вирішувати. А от платити, навіть якщо не подаєш газ – це борг за контрактом», – написав Вітренко.

Він наголосив, що якщо не буде оплати, «то виглядає так, що має бути новий арбітраж».

10 травня «Оператор ГТС України» повідомив про настання форс-мажорних обставин, які унеможливлюють подальше транспортування газу через ГВС «Сохранівка» та прикордонну компресорну станцію (КС) «Новопсков», що знаходяться на окупованій території Луганщини.

У зв'язку з цим ОГТСУ повідомив «Газпром», що з 07:00 11 травня 2022 року для виконання транзитних зобов'язань перед європейськими партнерами в повному обсязі та згідно з умовами договору можливе тимчасове перенесення недоступних потужностей з фізичної точки з'єднання «Сохранівка» на точку «Суджа», розташовану на контрольованій Україною території.

«Газпром» увечері 10 травня відкинув підстави оголошення Києвом форс-мажору.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #нафтогаз   #газ  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1