Галущенко пояснив, чому Україна продовжує транзит російського газу

нас ...
Галущенко пояснив, чому Україна продовжує транзит російського газу

Україна не може зупинити транзит російського газу, оскільки це означатиме невиконання зобов'язань перед європейськими компаніями

Про це в інтерв’ю «Економічній правді» заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

«Тут складна ситуація, тому що ми надаємо послугу з транзиту, а споживачі чи контрагенти – це європейські компанії… Уже всі говорять про те, що потрібно максимально диверсифікувати постачання до Європи. На це, безумовно, потрібен час, зробити це миттєво складно», – заявив Галущенко.

За словами міністра, зараз потрібно докласти зусиль, щоб гроші за газ не доходили до росіян, а були «заморожені».

«Ключове, що ми всім говоримо: ви не можете платити росіянам ці гроші. Слід запровадити окремі ескроу-рахунки, на які гроші за російські енергоресурси депонуватимуться. А питання перерахування цих грошей росіянам вирішуватиметься залежно від того, як швидко вони підуть з України. Ці кошти можуть бути використані для компенсації наших втрат», – сказав він.

На думку міністра, такі дії не будуть вважатися порушенням контракту, тому що гроші сплачуються, «просто росіяни не можуть їх фізично отримати».

«Юридично це можна обґрунтувати», – додав він.

На думку Галущенка, рано чи пізно Україна втратить роль транзитера газу.

«Ми маємо готуватися до цього, і зменшення або припинення транзиту ми зможемо компенсувати в тому числі за рахунок вже системного імпорту. І «Нафтогаз» вже дуже серйозно цю ситуацію розглядає», - сказав Галущенко.

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1