«Зроблено в Україні» фінансуватиметься повноцінно в наступному році – Свириденко

Share

У 2025 році на програми стимулювання національних виробників закладено щонайменше 36 млрд грн.

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зокрема, за її словами, наступного року уряд продовжить фінансувати програму «Доступні кредити 5-7-9%», яка робить банківське кредитування доступним для підприємців. У держбюджеті на 2025 рік на її реалізацію закладено 18 млрд грн.

«Для підтримки та розвитку будівельної галузі, а також українців, які хочуть мешкати в Україні та мати гідні житлові умови, уряд продовжить фінансування програми єОселя», – зауважила Свириденко.

Вона додала, що нещодавно умови програми були сфокусовані на купівлі нового житла, що дає додатковий стимул для розвитку будівництва та суміжних сфер. У 2025 році єОселя отримає 9,3 млрд грн.

Також наступного року продовжиться фінансування програми грантів на старт власної справи для мікро- і малого бізнесу.

Для підтримки переробних підприємств буде реалізовуватись програма «Гранти для виробників». Підприємець може отримати до 8 млн грн для купівлі потрібного обладнання чи техніки. У 2025 році передбачено 1,37 млрд грн на гранти для розвитку переробних підприємств.

За словами першого віцепремʼєр-міністра, на початку наступного року Кабмін розподілить фінансування і на інші програми.

Зокрема, держава продовжить реалізовувати програму компенсації вартості української сільгосптехніки, яка стимулює с/г машинобудування. У наступному році на її фінансування передбачений 1 млрд грн.

Крім того, уряд продовжить підтримку індустріальних парків, яка сприяє залученню інвестицій і розвитку регіонів. У 2025 році планується виділити 1 млрд грн на будівництво та модернізацію промислової інфраструктури індустріальних парків.

При цьому у наступному році в Україні продовжить діяти механізм держпідтримки проєктів зі значними інвестиціями. Очікується виділення 1 млрд грн на компенсацію приєднання до мереж і будівництво інженерно-транспортної інфраструктури.

На реалізацію програми часткової компенсації купівлі української техніки та обладнання також планується надати 1 млрд грн.

У 2025 році очікується продовження дії програми «Національний кешбек». На її реалізацію очікується розподіл на початку року 1 млрд грн.

Також бюджетом передбачено виділення 1 млрд грн на компенсацію витрат аграрному сектору за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Як повідомляв UAprom, на фінансування пріоритетних проєктів відбудови у державному бюджеті на 2025 рік передбачено 224,2 млрд грн.