Протягом трьох років широкомасштабної війни Росії проти України Група Метінвест спрямувала на допомогу Україні та її громадянам 8,4 млрд грн, з яких 4,4 млрд грн — на потреби армії, повідомила пресслужба компанії.
«З першого дня повномасштабного вторгнення й через три роки потому ми продовжуємо боротьбу за Україну. Попри виклики воєнного часу, Метінвест зміг не лише вистояти, а й зберегти статус лідера з експорту, опори держави, одного з найбільших донорів ЗСУ. І все це – завдяки внеску кожного працівника Метінвесту – в Україні та закордоном. Нас єднає спільна мета – наближати перемогу всіма доступними засобами. А після неї – стати фундаментом для повоєнної відбудови», – зазначив Генеральний директор групи Юрій Риженков.
У повідомленні групи зазначається, що підприємства Метінвесту працюють із різним рівнем завантаженості, а деякі з них призупинили діяльність через воєнні ризики. Водночас попри труднощі воєнного часу, Метінвест інвестує в майбутнє. Так, 2025 року компанія планує спрямувати майже 5,7 млрд грн у розвиток криворізьких гірничо-збагачувальних комбінатів. Передбачається, що інвестиції у виробництво «Каметсталі» становитимуть 2,5 млрд грн. Це рекордна сума за останні роки, значну частину якої спрямують на підтримання працездатності основного обладнання та технологічних процесів для стабільного випуску продукції підприємства.
Крім того, у 2024 році з урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств Метінвест перерахував до бюджетів усіх рівнів в Україні 19,8 млрд грн, що становить 61% від загального обсягу відрахувань металургійних підприємств держави. Це робить компанію найбільшим платником податків ГМК.
З перших днів повномасштабного вторгнення Метінвест надає підтримку Силам оборони України в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. За цей час компанія стала одним із найбільших донорів ЗСУ серед приватних бізнесів, спрямувавши на потреби військових 4,4 млрд грн.
Щоб зміцнити обороноздатність країни, Метінвест налагодив сталеве виробництво для армії. Однією з найважливіших розробок є спеціальні мобільні укриття, які одночасно слугують бійцям і захистом від ворожого вогню, й польовим житлом. Наразі військові отримали 679 таких конструкцій. Окрім того, на їхній основі фахівці Метінвесту виготовляють командні пункти, а ще – збудовано перший в Україні підземний шпиталь, який врятував життя вже понад 1 000 українським воїнам. Компанія також освоїла виробництво захисних металевих екранів для військової техніки. Наразі бійці отримали 300 екранів. Метінвест за кресленнями також виготовив з української бронесталі щит для екіпажу ЗРК Patriot.
Крім того, Метінвест займається розмінуванням українських територій. Фахівці компанії налагодили виробництво протимінних тралів – спеціальних конструкцій, які кріпляться на танки для знешкодження протитанкових та протипіхотних мін. Наразі на фронт передали 30 тралів. Сталь Метінвесту також використовується для виготовлення пластин для бронежилетів, «ловців «Ланцетів», протитанкових їжаків, мінібастіонів та мобільних автомобілів-багі.
Метінвест спрямовує ресурси на закупівлю обладнання, амуніції й техніки для фронту. Військові отримали близько 7 700 розвідувальних дрони, 2 000 тепловізорів, 2 000 одиниць високоточної оптики спостереження, 450 систем резервного живлення, 875 одиниць комунікаційного обладнання, 650 авто, зокрема й «швидкі», а для їхнього заправлення – 1,5 млн літрів пального. Компанія передала армії 31 500 аптечок і турнікетів, а також спрямувала на розвиток тактичної медицини в Україні в співпраці з благодійним фондом PULSE понад 25 млн грн.
Окрім того, спільно зі ЗСУ Метінвест працює над створенням ліній оборони: залучає фахівців, надає матеріали та спецтехніку. На Донецькому та Запорізькому напрямках побудовано понад 200 км фортифікацій.
Компанія піклується про понад 8 000 своїх співробітників, які проходять службу в Силах оборони України, допомагаючи закривати основні потреби в амуніції, техніці, речах. А після повернення з фронту створює умови для комфортної адаптації ветеранів до цивільного життя. Для цього на підприємствах працює ціла екосистема, яка ґрунтується на принципах відповідальності, системності та внутрішньої справедливості.
Також надається допомога сім’ям евакуйованих шахтарів із Покровської вугільної групи. Їм надаємо фінансову допомогу (підйомні, компенсація оренди житла), безплатне розміщення в гуртожитках, а також допомогу для дітей (влаштування в дитячі садки та школи). Так само компанія раніше потурбувалася про працівників із Маріуполя та Авдіївки.
На початку повномасштабного вторгнення Метінвест запустив роботу гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який уже допоміг близько 516 тисячам мирних українців. Завдяки донорам і партнерам в Україну доставлено приблизно 4 200 тонн продуктів, засобів особистої гігієни й речей першої потреби. Лікарні забезпечено медикаментами й обладнанням на 9,5 млн грн. Також серед важливих напрямів – фізичне та психологічне відновлення військовослужбовців і мирних жителів. Так, за програмою протезування, реабілітації та хірургії допомогу отримали майже 140 захисників і цивільних українців. А майже 2 670 постраждалих жінок і дітей змогли покращити своє ментальне здоров’я.