На Українській універсальній біржі уже стартувала акредитація на біржові торги зерном пшениці, кукурудзи, сої та ріпаку.
Про це повідомляє AgroNews.
“Перші агровиробники та трейдери заповнили анкети та отримують статус члена біржі, який надає право на участь у торгах. І це процедура, яку необхідно пройти лише один раз, а далі отримувати лише преференції та сервіси від УУБ під час купівлі чи продажу зерна”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, основною перевагою організованої торгівлі на УУБ є надійність, яку забезпечує біржа.
Покупці та продавці після акредитації отримують доступ до торгової системи та вільно розміщають свої заявки на продаж чи купівлю зерна. Їм немає потреби витрачати зайвий час та шукати самостійно контрагентів, перейматися надійністю партнерів та тим, чи будуть у строк і повною мірою виконані усі угоди. Це все бере на себе біржа. Її співробітники перевіряють усіх учасників організованого агроринку, а також стежать за тим, щоб договір був виконаний 100%.
“Наприклад, якщо ви продаєте зерно, то кошти за нього надходять на біржовий рахунок і лише після цього ви поставляєте товар покупцеві. Адже кошти уже сплачені й ви їх отримаєте гарантовано”, – підкреслили в організації.
Водночас аналогічна ситуація та у покупців агропродукції. Вони сплачують за товар на біржовий рахунок. І в разі, якщо продавець не поставить в терміни зерно належної якості, біржа гарантовано поверне усі кошти ще й додатково стягне штраф із порушника на користь потерпілої сторони.