В Україні стартувала підготовка до третього етапу впровадження ШІ в геології

Share

Держгеонадра поетапно крокують до створення Big Data для застосування штучного інтелекту в геології.

Про це повідомив голова Державної служби геології та надр Роман Опімах.

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

За його словами, перший і другий етапи перебувають на стадії впровадження. Це облік геологічної інформації, її каталогізація та сканування, а також переведення інформації в цифровий формат і оприлюднення на єдиному веб-ресурсі – Держгеолпорталі.

“Наразі вже розпочато роботу над підготовкою до реалізації третього етапу – ШІ для геології”, – зазначив Опімах.

Він підкреслив, що ГеоШІ дозволить автоматично генерувати відповідь на запит користувача, зокрема щодо пошуку нових перспективних покладів корисних копалин в Україні.

Вхідними даними для алгоритму слугуватимуть матеріали геохімічних методів пошуку, карти гравітаційного та магнітного полів, космічні знімки різного спектра, геологічні карти докембрію тощо.

“Реалізація заходів третього етапу дозволятиме нейромережі автоматично аналізувати запити, а також будувати кореляційні моделі для пошуку мінеральних відкладів корисних копалин”, – резюмував очільник відомства.

Як повідомляв UAprom, Державна служба геології та надр України оголосила проведення десятих аукціонів у 2024 році, на які запропонувала 11 ділянок надр із покладами корисних копалин. Загальна початкова вартість лотів становить 37 383 178 гривень.