В Україні розпочав роботу офіс зеленого переходу 

Share

Україна за сприяння Великої Британії створила новий підрозділ для кращого впровадження політик у сфері енергетики та клімату, які сприятимуть економічному розвитку України та інтеграції до ЄС — Офіс зеленого переходу.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

Офіс працюватиме як незалежний консультативно-дорадчий орган при міністерстві економіки України, що допомагатиме впроваджувати реформи у сфері зеленого переходу, енергетичної та кліматичної політики України.

Сторони також підписали Меморандум між міністерством закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії та Мінекономіки України щодо налагодження посиленої співпраці для впровадження Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) до 2030 року.

«Цей план — стратегічний документ спрямований на узгодження екологічної, енергетичної та економічної політики для сталого розвитку України. Ми розробили його відповідно до вимог Регламенту ЄС та з урахуванням найкращих практик країн-членів Євросоюзу. Реалізація НПЕК сприятиме декарбонізації економіки України та залученню інвестицій на етапі повоєнної відбудови. Для цього нам необхідно напрацювати дорожню карту для залучення інвестицій в декарбонізацію країни», — наголосила перший віцепремʼєр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Завдяки реалізації  Національного плану з енергетики та клімату Україна прагне:

  • скоротити викиди парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року;
  • досягти 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні;
  • поглибити диверсифікацію джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більше 30% від одного постачальника.

«За нашими попередніми оцінками, для реалізації цілей НПЕК потрібні значні інвестиції — понад 40 млрд доларів лише до 2030 року. На реалізацію плану ми маємо залучити приватні та публічні фінансові ресурси», —  зазначив перший заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Нагадаємо, в Мінекономіки повідомили, що для реалізації нещодавно затвердженого Національного плану з енергетики та клімату та забезпечення “зеленого переходу” економіки Україні в найближчі 10 років знадобиться 114 мільярдів євро.