В Єдиному державному реєстрі нині зафіксовано 15 компаній з непрозорою структурою власності.
Про це повідомляє Опендатабот.
Як зазначається, таку позначку мають отримувати небанківські фінансові установи – відповідно, НБУ можуть штрафувати чи позбавляти такі компанії ліцензій згідно з законом.
«Проте наразі якість ведення головного Реєстру країни під питанням, адже деякі бізнеси опинились в переліку помилково», – йдеться в повідомленні.
У вересні 2022 року було внесено відповідні зміни до закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб» – його доповнили новою інформацією про бізнеси, які підпорядковуються НБУ.
Розкривати структуру власності – тобто кому, у якій мірі та як підпорядковується бізнес – мають небанківські компанії у підпорядкуванні Нацбанку, як-от страхові компанії, кредитні спілки, ломбарди, фінансові компанії та недержавні пенсійні фонди.
Наразі у компанії, аби отримати ліцензію для роботи від НБУ, має бути прозора структура власності. До прикладу, проблеми можуть виникнути у бізнесів, де:
- Немає власника великої частки компанії, тобто фактичного лідера;
- Циклічна власність – коли одна компанія\підприємець володіє часткою іншого бізнесу, а та через ланцюг власників володіє першою (тобто своїм власником);
- Використання трастових конструкцій (розподіл володіння) із порушенням встановлених законом вимог;
- У компанії з’явився лідер без відома\згоди регулятора (НБУ);
- Наявність номінальних власників — власники є лише «на папері».
Якщо у компанії з’являються ознаки непрозорості, то НБУ може оштрафувати такий бізнес, позбавити ліцензії чи навіть виключити з Державного реєстру фінансових установ.
Як повідомляв UAprom, Мін’юст відновив роботу всіх основних сервісів ЄДР.