Україна з початку великої війни отримала майже $99 млрд зовнішнього фінансування 

Share

Від 24 лютого 2022 року пряма бюджетна підтримка України від країн-донорів та міжнародних фінансових організацій сягає близько 98,7 млрд дол.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

“Залучені кошти спрямовуються на конкретні видатки, які було визначено з партнерами або на першочергові видатки держбюджету згідно з пріоритетною черговістю”, – йдеться в повідомленні.

  • Бюджетна підтримка із цільовим призначенням

Підкреслюється, що залучені кошти в рамках проєктів Світового банку мають виключно цільове призначення, узгоджене партнерами та урядом України.

Загалом, від лютого 2022 року через механізми Світового банку Україна отримала майже 40 млрд дол. Найбільші донори – США, Японія, Велика Британія.

З початку широкомасштабної війни Світовий банк започаткував 7 проєктів для підтримки ключових галузей економіки України:

  1. Проєкт “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Через проєкт залучено до 30 млрд дол.
  2. Проєкт “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE). У межах проєкту надійшло близько 1,2 млрд дол.
  3. “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE). Залучено 500 млн дол.
  4. “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (HEAL Ukraine). В рамках проєкту вже надійшло понад 124,5 млн дол.
  5. “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE). Вже залучено близько 150 млн доларів США.
  6. Дві Позики на політику розвитку (DPL/DPO). Підтримка зусиль України у впровадженні порядку денного структурних реформ та надання критично важливого фінансування. Загальна вибірка – 3 млрд дол.
  • Загальна бюджетна підтримка

На пріоритетні видатки державного бюджету без привʼязки до конкретних напрямів спрямовуються кошти від ЄС (38 млрд євро), кошти від МВФ (10,2 млрд дол.), а також бюджетна підтримка від уряду Канади (понад 5 млрд дол.).

“До них відносяться соціальні та гуманітарні витрати, що не покриваються бюджетною підтримкою із цільовим призначенням. А також підтримка енергосектору, обслуговування державного боргу, економічне відновлення та інше”, – зауважили в Мінфіні.

Як раніше повідомляв UAprom, за оперативними даними у липні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 120,3 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.