Україна та США розширюють співпрацю у сфері малих модульних реакторів

Share

На полях кліматичної конференції COP29 у Баку США та Україна оголосили про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР).

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

Зазначається, що партнерство реалізовуватиметься в рамках програми FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology – Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів).

«Ця ініціатива є стратегічним кроком для досягнення глобальних кліматичних цілей, регіональної енергетичної безпеки, економічного зростання та перспективи післявоєнного лідерства України у використанні передових ядерних технологій», – йдеться в повідомленні.

Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов’язаних проєктів: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку (проєкт «Чисте паливо»), конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт «Фенікс») та розробку дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт «Чиста сталь»).

В міністерстві пояснили, що проєкти реалізовуватимуться за участі провідних енергетичних компаній та науково-дослідних установ України та США. Технологія ММР має суттєві переваги перед традиційними АЕС завдяки модульному виробництву, легкому транспортуванню, підвищеному рівню безпеки та меншим початковим інвестиціям.

Україна приєдналася до Декларації країн на COP28, взявши зобов’язання потроїти ядерні потужності до 2050 року. Це включає підтримку розробки та будівництва як великих енергоблоків, так і малих модульних реакторів для виробництва електроенергії та промислового застосування.

Як раніше повідомляв UAprom, на Південноукраїнській АЕС тривають підготовчі роботи з будівництва двох енергоблоків за технологією АР1000 компанії Westinghouse.