Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про економічне співробітництво, яка передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови, повідомила напередодні ввечері міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами фонд залучатиме глобальні інвестиції в Україну і працюватиме наступним чином. Україна та США управлятимуть ним спільно (50/50), і жодна зі сторін не матиме переважаючого голосу. Обидві країни робитимуть свої внески. США, окрім безпосередньо коштів, можуть робити їх і новою допомогою — наприклад, системами ППО для України.
Україна вноситиме 50% доходів державного бюджету від ренти на нові ліцензії на нові ділянки. Йдеться про проєкти в сфері критичних матеріалів та нафти й газу. Доходи від уже розпочатих проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до фонду. Україна також може робити додаткові внески окрім цього базового, якщо вважатиме за необхідне.
Фонд зможе інвестувати у проєкти із видобутку корисних копалин та нафти і газу, а також в супутню інфраструктуру чи переробку. Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно. Важливо, що Фонд може інвестувати виключно в Україну, наголосила міністерка.
За словами Свириденко, фонд буде підтримуватися урядом США через агентство DFC, яке допомагатиме Україні залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах. «Передача й розвиток технологій — важлива складова Угоди, адже нам потрібні не лише інвестиції, але й інновації», – пояснила міністерка.
Вона додала, що перші 10 років прибутки та надходження фонду, як очікується, не розподілятимуться, а можуть лише інвестуватись в Україну — у нові проєкти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково.
«Ми сформували версію угоди, що передбачає взаємовигідні умови для обох держав. Це Угода в якій США відзначають своє прагнення сприяти досягненню довгострокового миру в Україні і визнають вклад, який Україна зробила у глобальну безпеку, відмовившись від ядерного арсеналу. Угода в якій США відзначають свою відданість питанням української безпеки, відновлення і реконструкції», – зазначила Свириденко.
Вона також окреслила принципи, на яких укладено угоду. Зокрема, у ній закріплено, що надра на суходолі та у територіальних водах належать Україні і держава сама визначає, що і де видобувати. Також не передбачено змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями, які залишатимуться у власності України.
Важливо, що угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США та враховує національне законодавство і міжнародні зобов’язання, в тому числі євроінтеграційні.
Доходи і внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні, щоб інвестування дало якнайбільші результати.
Документ мають ратифікувати парламенти обох сторін.
Окупаційній владі олігархів яка з1991 року грабує народ України однаково, кому продавати Україну ! Народ не погодився з тим, що влада олігархів в Омані продала путіну Україну і розтрощив у 2022 році окупантів -путіноїдів ! Так влада олігархів не дала народові вигнати орків з української землі й вирішила продати багатства країни Америці й ще раз отримати прибуток ! Готові на будь-які дії, тільки щоб українській нації не доставлися багатства рідної землі , а олігархату був прибуток за рахунок народу !