Угорщина і Словаччина ініціюють процес консультацій з ЄС після припинення транзиту “Лукойла”

Share

Рішення України про внесення до санкційного списку російської компанії “Лукойл”, що призвело до призупинення транзиту нафти, “неприйнятне” і “порушує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС”.

Про це заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто, передає Інтерфакс-Україна.

Так, Сіярто заявив, що рішення Києва, згідно з яким “Лукойлу” заборонено транспортувати постачання нафти через Україну, загрожує безпеці енергопостачання Угорщини та Словаччини.

“Це рішення неприйнятне і незрозуміле з боку країни, яка прагне вступити до ЄС”, – наголосив він.

За словами міністра, цей крок “порушує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, яка забороняє переривати транзит енергоносіїв”.

Сіярто повідомив, що Угорщина і Словаччина спільно звернулися до Європейської комісії з проханням розпочати процес консультацій, і якщо питання не буде вирішено, його може бути передано до арбітражу, що може вплинути на угоди між ЄС і Україною.

“Разом зі Словаччиною ми ініціювали цю процедуру консультацій – оскільки це термінове питання, оскільки енергопостачання є гострою проблемою. У ЄС є три дні на проведення процедури консультацій”, – підкреслив міністр.

За його словами, наразі ситуацію стабілізовано за допомогою “тимчасових рішень”, але в довгостроковій перспективі без постачань “Лукойлу” неможливо гарантувати безпеку постачання нафти до Угорщини та Словаччини.

“Ми вели і постійно ведемо переговори зі Словацькою Республікою, щоб вирішити цю ситуацію. Днями я також розмовляв телефоном із міністром закордонних справ України, який сказав, що всі види постачань дозволені через Україну, що явно не відповідає дійсності”, – відзначив Сіярто.

Як повідомлялося раніше, Словаччина та Угорщина заявили, що припинили отримувати нафту від російського “Лукойлу” після посилення українських санкцій проти нього.

Згодом прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо провів телефонну розмову з українським колегою Денисом Шмигалем, під час якої розкритикував включення Україною російської нафтової компанії «Лукойл» до санкційного списку.