Найбільший український експортер агропродукції компанія “Нібулон” розпочинає використовувати флот Українського Дунайського пароплавства.
Про це повідомив очільник УДП Дмитро Москаленко.
За його словами, з Ізмаїлу до румунського порту Констанца вирушив перший баржевий караван УДП (9 тис. тонн), завантажений на зерновому терміналі “Нібулону”.
“Формат співпраці максимально взаємовигідний. УДП отримує гарантію стабільної роботи флоту на Нижньому Дунаї. “Нібулон” – можливість організації логістики, що збільшить її ефективність”, – наголосив Москаленко.
Він додав, що в пароплавстві створений достатній резерв флоту, щоб забезпечити потреби партнерів у перевезеннях.
“Дунайський напрям експорту є альтернативою портам Одеси. Це стратегічний резерв, питання національної економічної безпеки. Тримати цей резерв напоготові означає завантажувати роботою зернові термінали та флот. Проєкт УДП та “Нібулону” є свідченням готовності українського бізнесу подбати про національні інтереси. Проте лише наших зусиль замало. Необхідна підтримка з боку держави”, – зауважив очільник компанії.
Москаленко підкреслив, що дунайська зернова логістика здатна конкурувати з портами Одеси за умови 30% знижки на залізничні перевезення до Ізмаїлу.
“Зацікавленою у розвитку дунайської логістики має бути не лише Україна. Саме тому продовжуємо роботу з румунськими партнерами щодо скасування канального збору та лоцманських проведень, ставки портових зборів, умов використання якірної стоянки у порту Констанца”, – відзначив він.
В Україні для розвитку судноплавства на Дніпрі скасовано плату за шлюзування суден, а також скасовано плату за проходження Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу і лоцманського проведення для суден внутрішнього плавання. Аналогічний досвід є в ЄС на річці Рейн.
Якщо мінімізуємо витрати на всіх етапах з елеватора на морське судно – дунайський напрям нарощуватиме потенціал. Та буде здатним до масштабування, щоб у будь-який момент з резервного перетворитись на основний, резюмував Москаленко.
Як раніше повідомляв UAprom, Румунія планує відкрити додаткову якірну стоянку для українського зерна вже у вересні.