Центральні банки повинні скористатися перевагами штучного інтелекту (ШІ), але технологія не повинна замінити людину, коли справа доходить до встановлення процентних ставок.
Про це заявив Банк міжнародних розрахунків (БМР), передає Reuters.
У своєму першому великому звіті про стрімкий розвиток штучного інтелекту БМР зазначив, що політики повинні використовувати величезні можливості ШІ для моніторингу даних в режимі реального часу, щоб “загострити” свої здібності до прогнозування інфляції.
Наголошується, що саме цього виявилося вкрай недостатньо після COVID-19 та вторгнення Росії в Україну, коли Федеральна резервна система США, ЄЦБ та інші провідні центральні банки не змогли зрозуміти силу глобального сплеску інфляції.
За словами високопосадовця БМР Сесілії Скінгслі, нові моделі ШІ повинні зменшити ризик повторення, хоча їхня неперевірена природа і той факт, що вони можуть “галюцинувати”, означає, що вони не повинні стати роботами, які встановлюють процентні ставки.
БМР вже активно досліджує потенціал ШІ у співпраці з центральними банками, і вже має вісім проєктів із застосуванням інтелекту.
Також ця технологія може докорінно змінити ринки праці, вплинувши на продуктивність та економічне зростання. Широке впровадження може призвести до того, що фірми зможуть швидше коригувати ціни у відповідь на макроекономічні зміни, що вплине на інфляцію.
Своєю чергою БМР застерігає, що ШІ також створює ризики, такі як нові види кібератак, і може посилити вже існуючі, такі як “стадність”, виведення банків з ринку і розпродаж фінансових активів на біржі.