США та Велика Британія запровадили масштабні санкції проти російської нафти

Share

США та Велика Британія оголосили про нові санкції, які б’ють по російській нафтопереробній промисловості; під обмеження потрапили, зокрема російські нафтові гіганти «Газпром нефть» і  «Сургутнефтегаз», повідомляє ЄП.

Як зазначили у Мінфіні США, вони вживають широкомасштабних заходів на виконання зобов’язань G7 щодо скорочення російських доходів від енергоносіїв.

Також були накладені санкції на безпрецедентну кількість нафтоналивних суден, багато з яких є частиною «тіньового флоту», непрозорих трейдерів російської нафти, російських постачальників нафтосервісних послуг та російських посадовців з енергетичної сфери.

Підкреслюється, що Державний департамент вживає заходів для зменшення енергетичних доходів Росії, блокуючи два активні проєкти з виробництва скрапленого природного газу та великий російський нафтовий проєкт.

Державний департамент також запроваджує санкції проти численних російських постачальників нафтосервісних послуг та високопосадовців державної корпорації «Росатом».

Окрім «Газпром нефти» та «Сургутнефтегаза», США визначили понад два десятки «дочок» вказаних компаній. Обмеженням також підлягають усі компанії, які прямо чи опосередковано належать на 50 і більше відсотків «Газпром нефти», «Сургутнефтегазу» або їхнім дочірнім компаніям.

Санкції стосуються 183 суден, переважно нафтових танкерів, які є частиною так званого «тіньового флоту», а також нафтових танкерів, що належать російським операторам флоту.

Кілька суден, що потрапили під санкції, перевозили не лише російську нафту, але й підсанкційну іранську нафту.

Також були запроваджені санкції проти двох російських постачальників послуг морського страхування – страхової компанії «Ингосстрах» та групи «Альфастрахование».

Під санкції США потрапили десяток провідних російських посадовців з енергетичної сфери й керівники, включаючи генеральних директорів низки російських нафтовидобувних компаній.

Згідно з інформацією офіційного Лондона, «Газпром нефть» та ПАТ «Сургутнефтегаз» разом видобувають понад 1 мільйон барелів нафти на день, що за поточними цінами становить приблизно 23 млрд доларів на рік.

«Доходи від продажу нафти є джерелом життєдіяльності воєнної економіки Путіна. Ми не будемо стояти осторонь і дозволяти нафтовим прибуткам ставити під загрозу життя українців – так само як і не дозволимо Росії продовжувати наповнювати свою казну, продовжуючи загрожувати нашій колективній безпеці», – підкреслив глава британського МЗС Девід Леммі.

Як раніше повідомляв UAprom, Велика Британія запровадила санкції проти 30 танкерів «тіньового флоту» РФ.