США працюють з Україною над дорожньою картою для післявоєнної енергосистеми

Share

Сполучені Штати Америки працюють з Україною над дорожньою картою для її післявоєнної енергосистеми, яка включатиме безпечні технології ядерної енергетики, а також відновлювані джерела енергії.

Про це в інтерв’ю Reuters заявила міністр енергетики США Дженніфер Ґренголм.

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

“Зараз українці знаходяться під загрозою, і ми повинні допомогти їм пройти через цей період часу, ми повинні зміцнити їхні існуючі активи”, – наголосила міністр, додавши, що Штати разом з Україною планують, як виглядатиме українська енергосистема майбутнього.

За її словами, це можуть бути мікро-, малі та середні реактори. Це, безумовно, буде розподілена сонячна та вітрова генерація в поєднанні з акумуляторами.

“Ця робота ведеться вже зараз”, – додала Ґренголм.

Вона зауважила, що нові ядерні потужності можуть стати частиною майбутньої енергосистеми, якщо вони будуть спроєктовані у безпечний спосіб.

Reuters зазначає, що Україна експлуатує дев’ять ядерних реакторів на трьох станціях на підконтрольній їй території, які виробляють понад 55% електроенергії, але Київ хоче розширити цей сектор, щоб допомогти компенсувати втрату шести блоків Запорізької АЕС, захоплених Росією внаслідок широкомасштабного вторгнення.

У січні міністерство енергетики України заявило, що планує розпочати будівництво чотирьох нових ядерних реакторів на Хмельницькій АЕС.

Українська державна атомна енергетична компанія “Енергоатом” також підписала угоду з Westinghouse про будівництво нових реакторів.

“У нас є домовленість про розгортання дев’яти реакторів AP1000 в Україні. Однак очевидно, що на даний момент ми не починаємо будівництво, але … ми тісно співпрацюємо з ними, щоб розглянути Камільницький 5 і почати вивчати, що ми можемо зробити зараз, щоб позиціонувати проєкти, готові до реалізації, як тільки закінчиться війна”, – заявила віцепрезидент Westinghouse з корпоративних питань Маргарет Косентіно в інтерв’ю P-TECC.