Україна готова створювати спільні підприємства з видобутку критичних для Євросоюзу корисних копалин, зокрема літію, титану та урану.
Про це написав премʼєр-міністр Денис Шмигаль у статті для видання Politico.
«Надра України містять 22 з 30 корисних копалин, які є критично важливими для ЄС. Вона посідає перше місце в Європі за запасами уранової руди, маючи можливість задовольнити власні енергетичні потреби, а також експортувати уран – особливо з огляду на те, що попит на ядерну енергію в Європі зростає», – зазначив Шмигаль.
За його словами, Україна також має найбільші в Європі запаси літію.
«Якщо у 2021 році було спожито 460 тис. т карбонату літію, то до 2030 року світовий попит, за прогнозами, досягне 6 млн т. Ми готові до створення спільних підприємств у цій галузі, що, безсумнівно, призведе до стратегічної переваги для ЄС», – наголосив премʼєр.
При цьому він додав, що Україна входить до ТОП-10 країн із запасами титанових руд, і лише 10% цих розвіданих запасів наразі розробляються.
«Ми могли б замінити російський титан на європейському ринку, сприяючи розвитку як цивільної промисловості ЄС, так і передових військових технологій», – підкреслив очільник українського уряду.
Він нагадав, що проєкт відновлення України, який був запущений одразу після нападу Росії, може стати головним чинником зростання всієї європейської економіки та консолідації блоку.
«Йдеться про сотні мільярдів доларів, які міг би залучити європейський бізнес, а також про створення виробництв і робочих місць як тут, так і в країнах блоку», – резюмував Шмигаль.
Як раніше повідомляв UAprom, Україна готова добувати корисні копалини разом з партнерами – Зеленський.