ШІ не здатний вирішити проблему нестачі рук на будмайданчиках – девелопери

Share

Використання девелоперами технологій штучного інтелекту (ШІ) спрощує завдання з опрацювання даних і в маркетингу проєктів, однак не вирішує проблему дефіциту кадрів на будівельних майданчиках.

Про це повідомили українські забудовники в опитуванні агентства «Інтерфакс-Україна».

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

«На поточному етапі розвитку ШІ-технологій вирішити проблему кадрового голоду в будівництві вони не можуть. Зараз найбільша проблема будівельної галузі – дефіцит кваліфікованих кадрів, особливо представників будівельних професій, хоча бракує й офісних працівників. Звісно, цифрові та ШІ-інструменти допомагають полегшити роботу, скоротити кількість рутинних завдань, але керувати ними повинен кваліфікований фахівець, який знає, як правильно поставити завдання системі», – розповіли в пресслужбі Saga Development.

Так, АІ-інструменти використовуються, зокрема, для розроблення варіантів рекламних стратегій, створення рендерів і візуалізацій, повідомив бренд-менеджер групи компаній DIM Олександр Полторак. За його словами, у компанії чат GPT навчали на основі бази інформації про житлові комплекси девелопера.

«Також використовуємо ШІ для цифрової аналітики в діджиталі. У наших планах – створити чат DIM-GPT, який буде заточений виключно під потреби й завдання компанії», – пояснив він.

Як повідомив керівник проєктів Perfect Group Олексій Коваль, навіть при обмеженому впровадженні ШІ такі технології дають змогу підвищувати точність в ухваленні рішень щодо маркетингових стратегій. При розширеному ж використанні ШІ може допомогти з автоматизацією процесів управління проєктами, прогнозуванням витрат і термінів.

За його словами, Perfect Group розглядає в майбутньому можливості розширеного застосування ШІ для збору та обробки даних у проєктах.

Водночас у компанії KAN Development наголошують на ключовій ролі людини під час використання AI-технологій у частині верифікації даних і подальшого опрацювання. Так, навіть у разі використання ШІ для збору даних та аналізу місцевості на початкових етапах проєктування, зібраний матеріал також допрацьовується архітекторами.

«Ми обережно використовуємо ШІ, оскільки точність моделей часом не відповідає реаліям складного будівництва через нестабільну якість вихідної інформації…Основну увагу приділяємо комбінації ШІ з досвідом фахівців для перевірки й уточнення даних», – розповіли агентству в пресслужбі KAN Development.

Як зазначили в компанії, на поточному етапі розвитку не можна стверджувати про здатність AI-технологій суттєво знизити фінансові витрати в будівництві або скоротити терміни реалізації проєктів.

За словами засновника і СЕО Zezman Holding Бориса Голденштейна, українські девелопери почнуть активно впроваджувати ШІ-технології вже в найближчі п’ять років.

Як раніше повідомляв UAprom, в Україні запустили платформу для вивчення ШІ.