Європейська комісія прагне різко скоротити імпорт українського цукру після того, як виробники ЄС поскаржилися на те, що великі поставки призвели до обвалу цін, повідомили Reuters три джерела.
Фермери ЄС стверджують, що імпорт з України підірвав місцеві поставки, що призвело до зниження цін і ускладнило для них забезпечення продажу.
Джерела повідомили, що про намір скоротити імпорт цукру озвучив комісар ЄС з питань сільського господарства Крістоф Хансен під час зустрічі з лідерами французьких фермерських спілок та представниками галузі на Паризькій сільськогосподарській виставці наприкінці лютого.
Хансен не сказав, на скільки саме може бути скорочений імпорт, але зауважив, що він буде «значно нижчим» за нинішній рівень.
Він також сказав, що займеться іншим імпортом з України, наприклад, зерновими, не розкриваючи деталей.
На прохання прокоментувати ситуацію, Єврокомісія відповіла, що їй відомо про занепокоєння фермерів та країн-членів ЄС щодо певного сільськогосподарського імпорту. Вона відмовилася від подальших коментарів.
Міністр аграрної політики України Віталій Коваль у відповіді агентству Reuters наголосив на важливості збереження безперервності поставок української продукції до ЄС.
ЄС скасував мита на українську сільськогосподарську продукцію після вторгнення Росії у 2022 році.
Цей крок призвів до різкого зростання імпорту дешевого українського цукру, який сягнув 400 тис. тонн у сезоні 2022/23 і понад 500 тис. тонн у 2023/24, значно перевищивши довоєнну квоту у 20 тис. тонн.
Скарги європейських фермерів змусили ЄС у липні минулого року знову ввести квоту на імпорт у розмірі 262 650 тонн.
Як повідомляв UAprom, ЄС відновив мита на українські яйця та цукор.