«Промисловий безвіз»: Україна адаптує ринковий нагляд за продукцією до європейських вимог 

Share

Кабінет міністрів схвалив проєкт змін до законодавства у сфері ринкового нагляду, основною метою яких є впровадження європейських стандартів безпеки та захисту прав споживачів в Україні.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Як зазначається, рішення забезпечить чесну конкуренцію на ринку, узгоджуючи українське законодавство з нормами Євросоюзу. Прийняття цього законопроєкту також є важливим кроком до впровадження «промислового безвізу» з ЄС, що відкриє нові можливості для українських виробників на ринках Європи.

«Ми наближаємо Україну до європейських стандартів нагляду за якістю нехарчової продукції. Запропоновані зміни посилюють контроль за безпечністю товарів, що продаються в Україні, включно з онлайн-торгівлею та імпортом. Новий підхід до ринкового нагляду і тісніша співпраця з ЄС обмежать недобросовісну конкуренцію та підтримають відповідальний бізнес, який дбає про якість», – зауважила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Вона пояснила, що у майбутньому ці зміни допоможуть відкрити ринки ЄС для українських товарів завдяки взаємному визнанню стандартів – це важливий крок на шляху євроінтеграції України.

Так, законопроєктом пропонуються такі зміни:

  1. Розширення державного ринкового нагляду на онлайн-торгівлю. Продукція, що продається через інтернет та інші форми дистанційної торгівлі, також буде під державним ринковим наглядом.
  2. Посилення захисту прав споживачів. Завдяки європейським нормам держава зможе ефективніше забезпечувати відповідність нехарчової продукції, надану на ринку, встановленим вимогам.
  3. Вимога уповноважених представників. Для певних категорій продукції, таких як електрообладнання, засоби індивідуального захисту та іграшки, виробник чи імпортер повинні мати уповноваженого представника в Україні.
  4. Зміна підходу до контролю під час імпорту. Законопроєкт передбачає чіткі алгоритми взаємодії між митницею та органами ринкового нагляду. Це прискорить процес перевірки та зменшить потенційні ризики.
  5. Спільна робота для ефективного ринкового нагляду. Розширені можливості для співпраці між органами ринкового нагляду, бізнес-об’єднаннями, споживачами та митницею дозволять швидше й ефективніше реагувати на виклики та підтримувати надійний ринок для українців.
  6. Національна стратегія ринкового нагляду. Для підвищення безпеки продукції на ринку, державна політика у сфері ринкового нагляду буде формуватися на основі Національної стратегії. Її переглядатимуть кожні чотири роки.