План Ukraine Facility передбачає впровадження принципів циркулярної економіки до 2026 року

Share

План Ukraine Facility передбачає затвердження Стратегії розвитку циркулярної економіки та Національного плану поводження з відходами до 1 кв. 2026 року.

Про це повідомляється у відповідному документі, передає Інтерфакс-Україна.

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

Як зазначається, реформа містить два компоненти.

Перший компонент реалізується Мінекономіки й має сприяти модернізації української економіки, підвищенню її ресурсоефективності та конкурентоспроможності з відокремленням економічного зростання від використання природних ресурсів, а також захисту здоров’я громадян від ризиків, пов’язаних із впливом на довкілля.

Реалізація стратегії забезпечить перетворення продуктів на стійкіші; забезпечить трансформацію послуг, бізнес-моделей і моделей споживання для скорочення утворення відходів. Стратегію впроваджуватимуть поступово, а ключові ланцюги – створення вартості продуктів розглядатимуть як пріоритет.

Також буде вжито заходів щодо скорочення відходів та створення внутрішнього ринку високоякісної вторсировини.

Другий компонент, що реалізується міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, передбачає ухвалення Національного плану управління відходами в Україні до 2033 року та його гармонізації із законодавством ЄС у сфері відходів.

Зазначається, що під час воєнних дій Україна зіткнулася з додатковою проблемою – будівельними відходами.

За даними Міністерства розвитку громад і територій, станом на 1 червня 2022 року зруйновано або пошкоджено 5% усіх наявних сміттєзбиральних машин, 17% біогазових установок і 9% сортувальних ліній.

При цьому пряма шкода сектору поводження з відходами становить 89,1 млн євро, оціночна вартість вивезення будівельних відходів/сміття – 299,5 млн євро, а втрата прибутку компаніями, що займаються утилізацією відходів – 11,1 млн євро.

Основні принципи та цілі Національного плану управління відходами в Україні до 2033 року передбачають: дотримання ієрархії управління відходами – запобігання утворенню відходів; повторне використання, переробку, відновлення і, як найменш бажаний варіант, захоронення, що включає захоронення на полігонах та спалювання без рекуперації енергії.