ОГХК відновила видобуток після тривалої перерви

Share

Акціонерне товариство “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК) відновила видобуток та повноцінне функціонування карʼєрів філії “Іршанського гірничо-збагачувального комбінату” (ІГЗК).

Про це повідомила пресслужба компанії.

Як відомо, філія була зупинена в жовтні 2022 року. Таке рішення було ухвалене свого часу через відсутність контрактів на реалізацію ільменітового концентрату та водночас значних запасів готової продукції на складах.

Зазначається, що нині ж керівництвом АТ “ОГХК” укладено великий контракт на реалізацію продукції філії для стратегічного північноамериканського споживача. Тож, відповідно, постала потреба у відновленні працездатності комбінату в повному обсязі.

“Ще у квітні ми поступово почали готуватися до повноцінного відновлення роботи філії, зокрема до повного відновлення видобутку. Провели всі необхідні закупівлі, зробили максимальну кількість ремонтних робіт. Нині ми маємо активний контракт з американським кінцевим споживачем на 70 тис. тонн ільменітового концентрату Іршанського ГЗК. Ще 25-40 тис. тонн зараз на стадії обговорення”, – зауважив перший заступник голови правління ОГХК Єгор Перелигін.

За його словами, додатково, компанія готується розпочати перемовини на 30 тис. тонн для європейського кінцевого споживача, з планом відвантаження на 4-й квартал цього року. Оскільки старі запаси на складах вже майже реалізували, що є чудовою новиною, то відновлення карʼєрних робіт просто критично необхідне.

Він додав, що планується виробництво ільменітового концентрату на рівні 12 тис. тонн щомісяця до кінця цього року.

“Моя персональна мрія: щоб 2/3 продукції Іршанського ГЗК експортувалось на стратегічний для нас як країни ринок, і щоб наша співпраця з американською хімічною промисловістю тільки зміцнювалась, а обсяги зростали.

Це дозволить нам перейти до горизонтів планування на 1-3 роки, навіть під час війни та матиме гарний стабілізаційний ефект. Це також дозволить нам перейти до ширшого опрацювання місцевої ресурсної бази, в тому числі шляхом повернення всіх нас до реалізації програми капітальних інвестицій. Адже, на жаль, через брак довгострокових грошей та великої кількості непрогнозованих подій останні два роки була практично на паузі”, – наголосив Перелигін.