Компанія NEQSOL Holding, яка придбала великий актив – Об’єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК), наразі зосередиться на розвитку придбаного активу, а у перспективі шукатиме нові родовища.
Про це в інтервʼю Delo повідомив керівник українського офісу Neqsol Володимир Лавренчук.
«Ми розуміємо, що тих запасів, якими оперує ОГХК, вистачає на середньострокову перспективу. Підприємство продовжує свою роботу і високої залежності від запасів зараз немає. Далі ми будемо розвиватися і шукати перспективні родовища», – зазначив Лавренчук.
За його словами, зараз йде реформування надрокористування, процеси стають прозорішими.
«Й ми впевнені що такі інвестори як ми будуть мати достатньо можливостей для довгострокових інвестицій», – додав він.
Що стостується можливих судових суперечок, Лавренчук зазначив, що компанія отримала необхідну інаформацію щодо цього підприємства від Фонду державного майна.
«Ми є сумлінним учасником процесу приватизації. Цього має бути достатньо. А у випадку спорів будемо користуватися юридичними можливостями для захисту наших інтересів», – пояснив він.
Топменеджер нагадав, що згідно з затвердженими умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності підприємства, інвестувати у технічне переобладнання та модернізацію не менше 400 млн грн.
«Ми свідомі цих зобов’язань, але не обмежуємося ними, ми розуміємо що потреби значно більші інвестиції. Розраховуємо на подальшу лібералізацію валютного регулювання НБУ, щоб залучити запозичення з міжнародних ринків і власні кошти для інвестицій в ОГХК. Точні суми, очевидно, будуть нам відоміші, як ми зайдемо в компанію і будемо мати точніше уявлення про інвестиційні потреби», – зауважив Лавренчук.
Керівник українського офісу Neqsol, відповідаючи на питання чи розглядається можливість придбання інших активів у цій галузі, відзначив: «як стратегічний інвестор, компанія зацікавлена в подальшому розвитку ОГХК в напрямку збільшення обсягів, ефективності управління та глибшого перероблення сировини в Україні».
«Все це може бути для нас актуальним. Зараз, після завершення процесу приватизації, ми зосередимось на розвитку саме ОГХК», – пояснив він.
Як раніше повідомляв UAprom, ФДМУ продав ОГХК на онлайн-аукціоні за майже 4 млрд грн.