Норвезька Equinor відмовилася від планів постачати водень до Німеччини

Share

Норвезька енергетична компанія Equinor відмовилася від планів експорту водню до Німеччини через побоювання щодо високої вартості та низького попиту, повідомляє Reuters.

У січні 2023 року компанія підписала меморандум про взаєморозуміння з німецькою енергетичною компанією RWE, в якому були викладені плани побудови ланцюжка поставок водню для німецьких електростанцій.

Equinor повинна була виробляти “блакитний” водень з природного газу та експортувати його на готові до використання водню газові електростанції в Німеччині через перший у світі морський водневий трубопровід.

Метою було заміщення вугільних електростанцій Німеччини.

Компанії передбачали спільне володіння електростанціями. Спочатку вони мали працювати на природному газі, але згодом перейти на водень, коли з’являться відповідні поставки та технології.

Понад 95% вуглекислого газу, що утворюється при перетворенні газу на водень, уловлювалося б і зберігалося під морським дном.

Представник Equinor повідомив Reuters: “Водневий трубопровід не довів свою життєздатність. Це також означає, що плани з виробництва водню також відкладаються”.

Минулого року генеральний директор Equinor Андерс Опедал заявив, що вартість всього ланцюжка поставок може скласти “десятки мільярдів євро”, а сам трубопровід коштуватиме близько 3 млрд євро.

Equinor вирішила, що не може продовжувати роботу, не маючи гарантованого збуту, і дійшла висновку, що ринок водню не готовий підтримати таку амбітну схему.