Національний банк України (НБУ) до кінця весни розробить та опублікує базовий та несприятливий сценарій, за яким проводитимуться стрес-тести, закладена в них динаміка макропоказників буде помірною.
Про це повідомила перша заступниця голови центробанку Катерина Рожкова, пише Інтерфакс-Україна.
«Базовий відповідатиме нашому прогнозу: зараз ми очікуємо на зростання ВВП у 2025 році на 3,6%, але у квітні буде черговий перегляд макропрогнозу», – сказала вона.
За її словами, негативний сценарій, згідно з прийнятою в ЄС практикою, – це дзеркальне відображення базового сценарію.
«Не Армагеддон, хоча ми котрий рік насправді живемо в Армагеддоні Тобто, це буде не 30% падіння ВВП, а, наприклад, 3-3,5%. Затяжна криза помірної глибини», – додала Рожкова.
Перша заступниця голови центробанку зауважила, що під такий сценарій банки матимуть змогу сформувати програму заходів щодо усунення потенційних проблем.
Вона підкреслила, що Нацбанк не вимагає внести гроші в капітал негайно, бо в умовах глибокої кризи не потрібно вимагати від банку збільшення капіталу, адже він якраз під час кризи працює як буфер, абсорбуючи ризики.
Рожкова нагадала, що саме так було в перший рік війни, коли банки сформували 200 млрд грн резервів за кредитами.
«Наше завдання – протестувати баланс банків. Якщо бачимо, що у негативному сценарії просів капітал, необхідно проаналізувати, як відкоригувати стратегію, змінити ставки чи сегмент позичальників», – пояснила перша заступниця голови центробанку.
Як повідомляв UAprom, НБУ у 2025 році проведе стрес-тестування у 21 банку.