Міністерство сталі Індії просить виділити $1,7 млрд з бюджету на скорочення викидів

Share

Міністерство сталі Індії попросило виділити з бюджету 150 мільярдів рупій (1,74 мільярда доларів) на стимулювання виробництва низьковуглецевої сталі.

Про це повідомили Reuters два джерела в уряді, які безпосередньо обізнані з цим питанням.

Зазначається, що міністр фінансів Нірмала Сітхараман представить федеральний бюджет на 2025-26 фінансовий рік 1 лютого.

«Індія, найбільший у світі виробник сталі після Китаю, працює над політикою «зеленої» сталі, спрямованої на декарбонізацію виробництва сплаву, що є частиною більш широких зусиль по скороченню викидів парникових газів в рамках поставленої прем’єр-міністром Нарендрою Моді мети по досягненню нульового рівня викидів до 2070 року», – зауважує агентство.

Міністерство сталі планує запропонувати стимули для скорочення викидів, активізації досліджень і розробок та підвищення ефективності використання сировини, а також заохочувати банки пропонувати нижчі відсоткові ставки за кредитами на відновлювану енергетику, повідомили джерела.

Підкреслюється, що як тільки кошти будуть виділені міністерству, пропозиція щодо стимулів, які будуть запропоновані сталеливарним заводам, буде направлено на затвердження кабінету міністрів.

За словами джерел, стимули діятимуть до 2030 року. Індія також розглядає можливість використання «зеленої» сталі в державних проєктах.

За даними Global Energy Monitor, виробники сталі в Індії, генерують 2,55 тонни вуглекислого газу на тонну виробленої сталі, що на 38% перевищує середній світовий показник у 1,85 тонни.

Як раніше повідомляв UAprom, Індія та ЄС підписали пакт про співпрацю у сфері розвитку «зеленого» водню.