Створення об’єднаного гірничо-збагачувального комбінату в межах Групи Метінвест дозволило компанії підвищити ефективність роботи добувного сегменту бізнесу, зазначив керівник об’єднаної структури Ігор Тонєв під час дискусії на Саміті експортерів, який організувало видання Forbes Україна.
У квітні 2024 року Метінвест оголосив про створення єдиного адміністративно-управлінського центру, який керуватиме Центральним, Інгулецьким та Північним ГЗК. Відповідний гірничодобувний департамент в структурі операційної дирекції групи очолив Ігор Тонєв. Його також призначили на посаду єдиного генерального директора трьох ГЗК.
“Усвідомлення того, що стара модель трьох окремих ГЗК з трьома управлінськими апаратами вже не дієва, прийшло у 2023 році через низку обмежень. У нас не всі родовища рентабельні, у нас є дефіцит ресурсів, технічно ми не були готові працювати на повну потужність, є логістичні обмеження. Тому було ухвалено таке рішення, коли три ГЗК об’єднали в один технологічний ланцюжок”, – зазначив він.
За словами Тонєва, нова структура управління дозволила компанії швидше ухвалювати рішення в умовах обмежень. Зокрема, в межах нової системи стало можливим заміщення одних потужностей іншими, використання залізної руди з одного ГЗК для переробки на іншому, проведення ротацій персоналу та товарно-матеріальних цінностей.
“Зараз ми шукаємо кожен цент собівартості. Тому це про ефективність, яку ми суттєво підвищили. Також оптимізували управлінський апарат. Зараз у нас в 2 рази менше управлінського персоналу, ніж було. Водночас ми ще не розкрили синергетичний ефект цього рішення на повну. Але той факт, що навіть в умовах падіння цін ми збільшили виробництво і знизили собівартість, говорить про те, що це було правильне рішення”, – зазначив Ігор Тонєв.
За його словами цього року Метінвест планує інвестувати в роботу криворізьких комбінатів близько 5,7 млрд грн, вклавши частину з них в тому числі у проєкти з підвищення ефективності. Близько половини передбаченої суми спрямують на підтримання виробництва. Ще 1,3 млрд грн – на підвищення енергетичної незалежності, зокрема, будівництво газопоршневих електростанцій загальною потужністю близько 20 МВт і сонячної генерації потужністю 23 МВт. Крім того, 1,4 млр грн спрямують на проєкт згущення відходів збагачення на Південном ГЗК.