Метінвест замінив російських постачальників сталі на ринках Центральної та Східної Європи – гендиректор

Share

Група Метінвест змогла замінити російських постачальників сталі на цільових ринках компанії у країнах Центральної та Східної Європи. Такого результату вдалося досягти в тому числі завдяки спільній роботі з Міністерством економіки України, зазначив генеральний директор групи Юрій Риженков під час Саміту експортерів, організованого Forbes Україна.

Він звернув вагу, що попри значні втрати, яких зазнала компанія за три роки широкомасштабної війни з Росією, зокрема, втрату контролю над активами в Маріуполі та Авдіївці та зупинку Покровської вугільної групи, Метінвест зміг забезпечити значні обсяги експорту. Так, за підсумками 2024 року Метінвест із врахуванням спільного підприємства Запоріжсталь експортував продукції майже на 4 млрд доларів.

“За три роки війни ми набагато краще сфокусувалися на наших цільових ринках – це Євросоюз і Великобританія. І відкинули балансові ринки, наприклад, американський. Ми змогли побудувати такі відносини з клієнтами, що дозволили нашу частку експорту на цих ринках збільшити. Ми змогли знайти нові ринки, такі як Фінляндія, Швеція, Норвегія. Завдяки допомозі Міністерства економіки ми змогли замінити російських постачальників на цільових ринках Центральної та Східної Європи. Саме це дає нам можливість дивитись у майбутнє і планувати розвиток”, – зазначив він.

Разом з тим, за цей час експортна стратегія Метінвесту не зазнала значних змін, визнав Риженков. Серед її ключових елементів він вказав фокусування на внутрішній ефективності, яка дозволяє мати найнижчу собівартість виробництва. Компанія також докладала зусиль для пошуку нових клієнтів на ключових ринках, перш за все, європейському. “Нам вдалось розвинути традиційні ринки – ми пішли в Північну Європу, а також знайшли нових клієнтів. Тобто ми започаткували нові взаємовигідні стосунки, які дозволяють дещо змінити наші внутрішні процеси і запропонувати нові продукти”, – пояснив керівник Метінвесту.

Крім того, значну увагу приділяли інноваціям, зокрема, за три останніх роки освоїли виробництво більш ніж 100 нових продуктів, які мають більшу додану вартістю як у металургійному, так і гірничодобувному сегменті. “Тобто загалом наша стратегія кардинально не змінилася, але разом з тим ми стали більш гнучкими і більше дослухаємося до клієнта”, – резюмував керівник Метінвесту.