Після широкомасштабного вторгнення Група Метінвест зробила акцент на найближчих ринках та знайшла нових клієнтів в Європі. Зокрема, зі шведським виробником сталі SSAB уклали річний контракт для постачання окатків виробництва Об’єднаного ГЗК на їхній фінський завод через польські порти. Про це повідомив комерційний директор групи Дмитро Ніколаєнко.
«Від початку війни морські шляхи були заблоковані, й ми втратили можливість відвантажувати продукцію через Чорне море, зокрема з Маріуполя. Ми змушені були везти
продукцію до кордону, а там стикнулися з заторами й обмеженим доступом до перевалок і портів Польщі та Румунії. Це значно обмежило нашу географію та підвищило логістичні витрати. Тому ми знайшли нових покупців у найближчих регіонах», – сказав він.
Загалом, за його словами, основними ринками для залізорудної сировини, яку виробляє компанія, залишаються Європа та Китай.
«Після відкриття судноплавства в Чорному морі ми відновили постачання до Китаю, поступово знижуючи вартість фрахту. Так, останнє судно з Одеси до Китаю зафрахтовано за
ціною, близькою до довоєнних. Проте привабливішим залишається європейський ринок. І ми зосереджені на відвантаженні сировини європейським споживачам,
зокрема в Східній Європі», – повідомив він.
Крім того, Європа є важливим споживачем сталевої продукції Метінвесту, оскільки ЄС відкрив свій ринок, скасувавши антидемпінгові мита на гарячекатані рулони та квоти для України, що збільшило можливості компанії, окрім постачання туди чавуну та заготовки.
«Чавун здебільшого ми реалізуємо на
американському ринку. А заготовку — на різних ринках, оскільки в Латинській Америці ціни можуть раптово стати привабливішими за турецькі, де ринок переповнений російською продукцією за зниженими цінами», – додав топ-менеджер.
За його словами, американський ринок чавуну вигідніший за європейський через
відсутність російського чавуну, який знижує загальний рівень цін. Тоді як американський ринок працює лише з українським і бразильським чавуном.
«Загалом ринки стали більш орієнтовані на Україну, зокрема східноєвропейські та західноєвропейські, які можемо обслуговувати через сухопутні перевезення», – резюмував Ніколаєнко.